| Luanna_Luanna_1996 a întrebat:

Cum să încep o conversație cu un băiat pe care îl plac? Dau fundița

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Depinde de situaţie, de context şi de cât de bine vă cunoaşteţi.

| RAY a răspuns:

Buna ce mai faci? cum o mai duci? placi pe cineva? acuma depinde ce baiat e? de ce nu ai scris e timid, smecheras de cartier, baiat normal?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" bună ".

| EmanuelKant a răspuns:

Buna "x", eu sunt Luanna.
Cu mama ta cum incepi o conversatie? Ori nu o bagi in seama?

| PrESeUS a răspuns:

Gaseste un subiect comun.fa-l pe el sa vorbeascawinking intreba-l care este filmul lui preferatwinking

| DeliaDelyDede a răspuns:

Intreaba-l cum il cheama, cati ani are( chestii de astea) apoi poti sa il chemi acasa la tine pentru a face teme impreuna si va veti acomoda un pic.
Sau ii poti spune doar :
Hey, te plac mult, crezi ca ne va merge bine impreuna?
sau
Hey, o fata ca mine cu un baiat ca tine crezi ca ar merge impreuna?
sau
Buna...TE IUBESC( incearca sa o zici in soapta dar incat se te auda un pic)

| Senesis a răspuns:

Ideea este sa te imprietenesti in prima faza cu el. Observa ce lucruri ii plac, hobby-uri si pune-i intrebari despre acestea, cat sa-l tii captivat. Un strop de umor (cateva glume) si cam atat.Dupa..vine de la sine.