| anemona01 a întrebat:

Cum sa-l atentionez pe prietenul meu ca ma neglijeaza, fara sa-l supar?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna. Sunt de acord cu Alexia. Daca se supara de la atata lucru, sau de la astfel de discutii in general, poate ar fi cazul sa iti vezi de propriul drum...

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Prin comunicare, îl întrebi frumos de ce se comporta asa cum se comporta.
Cu ce sa îl superi? Cu o întrebare? Cu ceva care pe tine te frământă, te îngrijorează?
Dacă este asa, altul.

| KingOoO a răspuns:

Poate mai are si omul o perioada in care e mai stresat si ocupat. Multe probleme la servici/scoala si poate nici nu stii.

Lasa-l in pace nu il mai stresa si tu o perioada.

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru KingOoO):

Dacă persoana iubita reprezinta un stres, e clar.
Și el poate discuta asta cu ea, ca nu e greu sa spui " știi scuze ca ma comport rece, am avut o perioada grea/ am o perioada grea", ca dacă situația era invers nici lui nu ii convenea.

| Michele7 a răspuns:

De ce să-l superi? yawn Vorbești cu el fără rețineri.