| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.Il iubesc mult pe prietenul meu si ne intelegem foarte bine. Dar ce ma deranjeaza pe mine e ca sta cam mult cu prietenii, deci nu zic ca ma ignora pe mine ca nu e asa, petrece si cu mine o mare parte din timpul lui liber, desi lucreaza mult ne vedem aproape zilnic, dar ma deranjeaza ca aproape mereu e cineva la el, mereu sunt prieteni de-a lui la el si nu pot sa am si eu putina intimitate cu el ca el nu poate sa ii alunge, in plus vad ca el ii cheama adesea, mai vin si neinvitati, dar na...bine,deci el ma suna sa merg la el chiar si cand sunt prietenii lui si stam toti de vorba, dar oare ar trebui sa ma deranjeze ca sta mult cu prietenii? Colegii lui de lucru sunt si prieteni, dupa ce ca sta cu ei ore bune la lucru, dupa lucru mai si vin la el si stau la o cafea sau la o bere.Pe mine ma cam deranjeaza asta si i-am zis, iar el a zambit si a zis ca aaaaa sigur esti geloasa pe ei, dar nu e asa. E motiv sa ma supar pe el ca e cu prietenii 80% din timp? Dar desigur ca nu ma neglijeaza nici pe, mine, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| paramore a răspuns:

Eu te inteleg, ca asa facea si al meu pn i-am spus clar ca m-am plictisit de situatia asta.sau mai avea un obicei prost, venea acasa la 1noaptea, acum vad ca s-a potolit de cand ne-am certat pe tema asta. spune-i clar ca te deranjeaza si dk te iubeste o sa ia masuri, vb serios cu el, si asa vezi ce spune

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, nu ar trebui să te deranjeze.
Dacă omul lucrează, are minim 20 de ani şi sigur este mult mai matur decât tine şi cu probleme mult mai complexe pe cap.
Şi-n plus, din moment ce tu zici că nu te ignoră, nu văd care e problema.
Nu o să fii niciodată pe primul loc pentru că pe ăia îi ştie de mai multă vreme decât te ştie pe tine şi asta contează foarte mult pentru un bărbat matur.

Gândeşte-te mai degrabă că vrei prea mult de la el.

Sănătate.

| Lorelai a răspuns:

Din moment ce nu te neglijeaza, nu ai de ce sa fii suparata pe el! Daca va incepe sa faca acest lucru atunci bineinteles trebuie sa pui piciorul in prag... Poate tu te simti satula de prietenii lui, poate simti nevoia sa stati mai mult numai voi doi, e ceva normal si ar trebui sa discuti cu el pe tema asta... Daca te iubeste, te intelege si poate mai rareste intalnirile cu prietenii. Sunt tipi care petrec mult mai mult timp cu prietena decat cu prietenii si se simt foarte bine, cum e al meu de exemplutongue nu mi-a dat de inteles ca nu i-ar conveni, si eu am fost putin mai posesiva dar asta e. Stii vorba aceea:cum il educi, asa il ai!

| marsy a răspuns:

Poate asa este el, o fire care nu-si poate ignora prietenii, este o fire prietenoasa. si vrea sa stea si cu tine si cu prietenii tai! Mia vb o data cu el in privinta asta si lamureste-i clar ca vrei sa stai mai mult timp cu el, ca nu-ti ajunge! In primul rind timpul sau liber ar trebui sa fie cu tine. si doar putin sa mai lase si pn prieteni! Cum mai zicea si iubitul meu ca el in viitor nu il va lua in casatorie pe unul din prieteni dar pe mine! Si prietenii pleaca in drumul lor, la nevestele sale, insa tu esti alaturide el, il iubesti, si ai rabdare cu el!
Mai lamureste-i o data situatia aceasta cu el si sper ca te va intelege! Succese

| Anda_5509 a răspuns:

Nu e oke ce faci. Poate ca ai putin motiv sa fii geloasa, ca nah, e normal, dar e bine ca nu te neglijeaza... daca o sa faci asa in cont, incet incet o sa l pierzi, si dupa aia tu singura o sa ti dai pumni in cap. Nu ar putea sa renunte la prietenii lui pentru o fata, mai ales daca s prieteni de o viata, prieteni ff buni. Eu ce baieti am intalnit, chiar daca isi iubeau prietena sau nu, mi au spus acelasi lucru :
"Eu as renunta la iubita mea pentru prieteni, ca nu o sa ramanem impreuna toata viata, si fete gasesc la fiecare colt, dar prieteni...mai rar, chiar daca ne mai si certam, ne injuram, nu as renunta la ei."

Deci in concluzie...parerea mea e sa nu mai fii asa, accepta l asa cum e, asta presupune o relatie.
Daca el ii cheama inseamna ca se simte bine cand sunt ei in preajma...in plus, nici tie nu cred ca ti ar pica bine ca prietenul tau sa iti ceara sa renunti la prietenele tale, totusi...nu?
Cum tie iti place sa te duci la shopping cu prietenele, colegele, asa si lui ii place sa stea la o bere, la un meci cu tovarasii.

| cornculapte a răspuns:

Pai daca nu te neglijeaza, nu e motiv sa te superi pe el.
Cand n-o sa-l mai vezi o luna de zile pentru ca o sa te puna undeva pe locul patru, dupa prieteni, servici si meciurile de fotbal, atunci sa te superi pe el.
Ok, discuta cu el si spune-i ca nu esti geloasa, ci doar ai vrea sa petreceti mai mult timp singuri. Va intelege.

| kennyspark a răspuns:

Da ce ai vrea la 15 ani sa se mute cu tine si cu ma ta?

| iceman a răspuns:

Figuri de copila. Spui ca nu te neglijeaza, ce ai vrea sa fie cu tine non-stop? Usurel ca il vei pierde, cu un asemenea comportament si apoi vii si intrebi ce sa faci sa te impaci cu el.

iceman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu simti ca te neglizeaza discuta cu el, insa daca nu e asa nu ai de ce sa te superi si incearca sa il intelegi ca poti devenii sufocanta la un moment dat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu cum e

| adina_2791 a răspuns:

Nu ma pricep la asa ceva