| Laura20035647 a întrebat:

Cum sa scap de dependenta de filmele porno? Am ajuns sa ma uit aproape zilnic. Spuneti-mi niște metode sau ceva sa ma motiveze.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti la varsta pubertatii care este una din cele mai delicate perioade ale copilariei ''avansate'' cea care este presarata cu o multime de schimbari si experiente noi pentru copil este de inteles ca printer preocuparile tale sa se numere si vizionarea filmelor ''interzise'' varstei tale. Pubertatea reprezinta varsta marilor schimbari corporale datorate intensificarii activitatii hormonale, a aparitiei primilor fluturi in stomac si a dorintelor si experientelor sexuale, cum ar fi masturbarea si vizionarea filmelor erotice, sau pornografice. Incepand cu varsta de 11 sau 12 ani probabil cat ai si tu, se intra in acea etapa a adolescentei timpurii in care astfel de activitati de natura erotico-sexuala devin aproape imposibil de evitat. Doar prin impunerea vointei si prin participarea la alte activitati scolare, culturale, sportive vei reusi sa reduci intr-o oarecare masura aceasta dependent tot mai des manifestata. Succes!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa mai faci si altceva toata ziua

| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu: le spui parintilor, iar ei vor lua masuri de blocare a acestor canale si interzicerea ta sa te mai uiti la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti englezã?
https://youtu.be/_fx2m1pLbuQ

| armand69 a răspuns:

Nu merge nimic, am incercat eu si degeaba

| Eu2208 a răspuns:

Fa.ti gagichee hee

| Alealessia a răspuns:

Șterge-ți you tube-ul e o soluție drastică dar te va ajuta

| Laura20035647 explică (pentru Alealessia):

Dar eu nu ma uit de pe YouTube și am nevoie de el pentru a ma uita la vloggeri

| ASimpleDude a răspuns:

Laba, fa Laba