| Dariaa122 a întrebat:

Zilnic mă excit și mă uit la filme porno. Cum pot sa scap de dependența de filme porno?

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Pun pariu ca nu ai mai mult de 14 ani, o sa-ti treaca, curiozitatea si prima placere e frumoasa. Sa vezi pe la 16-17 cand o sa vrei real life ce distractie o sa fie smug

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E normal sa te exciti de ce esti asa speriat?

| RAY a răspuns:

Dependenta de filme porno este greu de uitat sa spun asa,pentru ca cum sexul e o placere primiodiala e greu, parerea mea este ca masturbarea e sanatoasa da ca orice dependenta nu-i bine, fa sport, manca sanatos, evita aceste filme porno, ai grija sa nu te intarnesti cu necunoscuti, dependenta va merge mai departe vei vrea sa faci real in viitor

| corbulalbrosu a răspuns:

Incet incet dispare curiozitatrea, intervine obisnuinta pe urma se va instala indiferenta fata de filmele porno, fara sa depui nici cel mai mic efort.In general acest lucru se produce dupa ce vei avea un prieten/iubit si-ti vei incepe viata sexuala.Pana atunci masturbare placuta.

| Seba2013 a răspuns:

Daca ai inteles ca filmele porno da dependenta, de ce te mai uiti?
Nu te mai uita.
Nu te mai lua dupa aceea care spun ca iti da doar placere, si pe de-a supra, mai spun ca este normal sa fi dependenta.
Este normal sa simti depresie, ca sa te uiti la pornografie, dupa ei.
Deci trebuie evitata pornografie, si toata conceptia aceea de pofte.
Trebuie luptat cu fantasmele, trebuie sa le dezobisnuiesti.
Ele s-au intarit in memorie, dar cum creierul nostru este neuroplastic, poti sa il deprogramezi.
Uite aici: https://en.wikipedia.org/wiki/Neuroplasticity
Asculta si asta:http://www.trilulilu.ro/......rima-parte

| Seba2013 a răspuns (pentru Seba2013):

Scuze, deasupra legat.