| edc a întrebat:

Cum sa scap de gelozia asta exagerata si aburda? sad
Sa va povestesc putin ca sa intelegeti, eu sunt cu iubitul meu de 7 luni, in prima luna de relatie ne-am despartit din cauza fostei, apoi ne-am impacat. De atunci sunt mereu geloasa pe el, din prostii... o tipa care e o simpla amica eu o vad o amenintare... Mie imi este teama ca ma poate lasa pentru una mai de varsta lui ( diferenta de 8 ani intre noi). Inafara de atunci cu fosta nu mi-a dat motive sa fiu geloasa. El este foarte dragastos si iubitor cu mine.
As dori sa imi spuneti macar cum scap de aceasta gelozie absurda?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
Gelozia apare atunci când nu ai încrede în persoana de lângă tine și asta nu este bine!
Gelozia ucide dragostea.
Pa, pa.

| NimenixD a răspuns:

Ştiu cum este să fi geloasă. Dar având în vedere că el este mai mare decât tine cu 8 ani, cred că eu aş face ca nebuna.
Gândeşte-te bine, poate că ar trebui să-ţi faci alt prieten. El te poate lăsa oricând pentru altă fată.

| Felys a răspuns:

Sa te controlezi, nimanui nu ii plac scenele de gelozie stupida

| Cristiann25 a răspuns:

O sa-l indepartezi prin chestii de astea care sunt total aiurea.Fiecare om are dreptul la viata ca doar una avem, nu? Nu trebuie sa renunti la prieteni/prietene pentru o fata/un baiat.

| e7d7n7 a răspuns:

Păi cred că dacă stai un pic să te gândeşti că gelozia nu aduce la nimic bun, că e o prostie, că numai proastele mai sunt geloase în ziua de azi(şi tot ele suferă) atunci ţi-ai rezolva problema.

| paceandlove a răspuns:

daca tu ai incredere in el, si stii ca numai penteu tine are ochii nu ai pentru ce te ingrijora, sa nu il tragi des si in amanunte la raspundere, nu le place asta, acelasi lucru mi s-a intamplat mie si ne-am despartit, am suferit enormmmmmmmmmmm dar asta e viata, daca te iubeste clar ca nu te va rani sunt sigura pupkiss

| mady03 a răspuns:

Controlează-te!winking Nici lui nu-i place gelozia ta... așa că stăpânește-te!:*

| PaIn08 a răspuns:

Deci diferenta dintre voi este de 8 anisori! Eu te sfatuiesc sa iti faci un iubit de varsta ta sau mai mare cu 1-3 ani! Iti zic ca o sa suferi daca mai ramai cu el! Asta este parerea mea! Dar adevarul nu este pe internet! Adevarul este in inimioara ta si in sentimentele tale! Sper sa scapi de gelozie si sa fii fericita! Nu uita nu trebuie sa asculti tot timpul de cei de pe net! Raspunsul vine intotdeauna din inima ta! Like a Boss!