| Ioanaiuga a întrebat:

Un remediu pentru GELOZIE exagerata,cunoasteti?laughing Vorbesc serios,am inceput sa fiu din ce in ce mai geloasa,motive nu prea ar fi,ci imi fac eu filme aiurea. Iubitului meu nu ii place ca sunt asa geloasa,de aceea vreau sa schimb acest lucru,care si pe mine ma deranjeaza. Mereu ma crizez pe prostii, desi el nu a facut nimic. Orice raspuns e binevenit happy

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ia si da-te in barci cu altul, preventiv. Daca cumva il prinzi pe el in viitor ca te-a inselat, poti sa ii zici "Eu te-am facut prima, fraiere!"

| RAY a răspuns:

Poate esti o fiinta lipsita de incredere in propia persoana cu traume in trecut si nu ai incredere in el ca ai frici interioare multe, una e ca esti obsedata coumpulsiv, si mai ai tu multe dar nu te cunosc, parerea mea fara incredere totul e in desert

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai incredere in intuitia ta feminina.
Nu are rost sa accepti jumatati de masura.
In dragoste functioneaza totul sau nimic.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Demonul posesivitatii a intrat in mintea ta. Exorcizeaza-l! O echipa de 12 preoti italieni iti stau la dispozitie.Angelo Mascheroni este exorcistul sef.Contacteaza-l!
Sau mai poti aplica" metoda lui 21".Se zice, ca in 21 zile poti scapa de un obicei vechi sau poti adopta unul nou.Pentru a triumfa asupra geloziei este imperios necesar sa uiti de ea.
Am incredere, uitarea este in legile omenesti.

| MGica a răspuns:

Probabil n-ai motive sa te ingrijorezi, dar daca esti prudenta nu este o problema. Vezi cateodata ce face, cum face, cu cine se intalneste si stabilesti un raport la final. In schimb, nu fi atat de geloasa ca poti sa pari suspecta. Increde-te in el si dispare si gelozia.

| Rodoet a răspuns:

Heii.
Trebuie sa fi mai nepasatoare, nu trebuie sa iei orice in serios, fii mai stapana pe tine. ( Parerea mea )winking