| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scap de pofta sexuala? Incerc sa renunt la masturbare dar am inceput sa rezist din ce in ce mai putine zile, de la 3 ori pe luna, am ajuns sa o fac de 11 ori pe luna. Am incercat sa alerg, sa merg pe bicicleta, sa nu ma uit la porno, dar dupa ce trec vreo 2-3 zile, ma ia o durere foarte mare la testicule si nu mai rezist. De ce aceasta durere? Cum scap de ea? De unde vine durere asta insuportabila?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Totul tine de mintea ta.
Vorbeste cu un psiholog.

| anonim_4396 explică (pentru aditimus):

Pai si durerea asta testiculara? De ce nu mai scap de ea? Oare imi va face rau in timp daca nu ma mai masturbez deloc?

| doctorandus a răspuns (pentru aditimus):

Mai degraba psihiatru, ca ce vrea el este cam anormal.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ocupati timpul cu ceva si nu o sa mai ai asemenea ganduri, masurbarea e sanatoasa, de 2 ori pe saptamana atat

| doctorandus a răspuns:

Dorinta ta de a scapa definitiv de masturbare este anormala din punct de vedere psihiatric.

| Holiday a răspuns:

Singura metoda eficienta sa scapi de masturbare si care nu da efecte adverse e sexul.
Pe de alta parte, o data la doua-trei zile cum te masturbezi tu, nu iti creaza nici o problema, asa ca nu te mai stresa degeaba.