| meandyou_1186 a întrebat:

Cum sa scapi de singuratate sau sa treci peste ea?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Invata sa-ti umpli timpul,mai intai.
Pe urma,invata sa-ti umpli timpul cu lucruri care iti fac foarte multa placere.
Am avut parte de lungi singuratati,si,crede-ma,acum,am momente in care parca mi-e dor de ea,de singuratatea mea.
Ai timp de tine,te studiezi mai bine,te analizezi,faci numai lucruri care te umplu de bucurie,e o ocazie pe care nu prea o ai de multe ori in viata,profita!
Nu vedea singuratatea ca pe ceva negativ,nu e! E teribil de constructiva,incearca sa te intelegi bine cu ea,sa te intelegi pe tine, in primul rand, te vei simti mai puternic/a dupa asta!
Ai numai de castigat.
Incearca!

3 răspunsuri:
| DoctorulLove a răspuns:

Meandyou singuratatea este ce-a mai grea boala, nu poti scapa usor de ea, iti trebuie un psihic puternic. Ai putea sa incerci sa iti faci prieteni pe internet si sa mai discuti cu ei, ai putea sa iti iei un animalut, sau sa fasesti activitati sa iti ocupe timpul.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Simplu:
,,Dumnezeu e cheia la cufarul tau,,! E in fiecare zi cu tine, nu ai cum sa fii singur sufleteste :)
Daca esti tanar/tanara...ai toata viata inainte sa te indragostesti, doar nu imbatranesti in 2 zile...
A... mai depinde ce fel de singuratate, ai nevoie de un amic sau iubita?
Oricum Dumnezeu te poate ajuta aici:)
E mai bine Solo la varsta adolescentei nu ai de suferit!
G.na - Supa Solo http://www.youtube.com/watch?v=13RlnCmUkJE
http://www.youtube.com/watch?v=QZqHvFVRZn0
Take Care!

| venusdoom a răspuns:

Nu e greu, ia ti un animal de companie, un porcusor de guineea sau o pisica, ceva pe care poti sa l smotocestibig grin la mine o mershappy