| anonim_4396 a întrebat:

Cum se comportă un băiat timid în preajma fetei de care-i place?

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Se uita la ea pe ascuns, expresia fetei e diferita fata de cum e in mod normal cand e in preajma ei, nu isi recunoaste sentimentele fata de ea, ii este teama sa faca primul pas,de un eventual refuz, daca fata il baga in seama se balbaie, sau deodata devine vorbaret, nu poate fi el insusi langa ea. Uneori pare ca se intalnesc intamplator, insa nu este asa, ii face placere chiar si sa treaca pe langa ea pe strada, numai sa o vada.

| Camy149 a răspuns (pentru sayWhaaat):

Salut! Imi place mult raspunsul tau si poate ma ajuti si pe mine. Mie imi place de un baiat ff timid.si se uita la mine pe ascuns...dar eu stiu ca el iubeste alta fata...ce sa inteleg?

| sayWhaaat a răspuns (pentru Camy149):

Deci, daca erai baiat si ti se intampla chestia asta cu o fata ti-as fi spus ca nu este de ajuns sa se uite la tine pentru a te place. Dar, cum individul este un baiat, mi-e greu sa cred ca nu este cel putin interesat de tine. O chestie cu baietii astia este ca ei admira multe fete, dar nu au curaj sa-si recunoasca sentimentele fata de niciuna. Sunt convins ca si cu o simpla bataie pe umar l-ai ajuta enorm, sparge "bariera atingerii" cum i se spune, e foarte important pentru el sa stie ca te poate atinge oricand vrea, nu pe... ci pur si simplu, ii da incredere. Ma rog, sunt enorm de multe lucruri cu care il poti ajuta dar si difera de la baiat la baiat, nici nu stiu cat esti tu de curajoasa :p

13 răspunsuri:
| DracusorImpielitat a răspuns:

Iti zic eu ce am patit cu un baiat timid. El e intr-a noua da' e timid si foarte fraierica (nu zic ca timizii sunt fraieri). Se holba mereu la mine. Cand mergeam mai multi prin centru si eu si o prietena ne opream sa ne uitam prin vitrine se tinea dupa noi. Mai multi imi ziceau ca se holba la mine. Baietii timizi reactioneaza urat daca pupi pe altcineva, chiar si pe obraz. Si urat in sensul ca face niste mutre de te sperii. Se cam tine dupa tine. El a venit dupa mine la scoala (stiu, infricosator).
Dar depinde si in ce e timiditatea asta a lui (a baiatului tau). Daca e mai timid cu fetele, e dragut, si asa adorabil. Daca e timid cu toata lumea pentru ca atunci cand deschide gura spune numai rahaturi, atunci nu e bine. E un ciudat, intr-un mod rau.
A, si daca baiatul e timid doar cu fetele intr-un mod adorabil, rosesc cand vorbesc cu ele, incearca sa nu fie singuri cu ele, si cand se holbeaza la tine, zambeste dragalas. Dar in general, se balbaie si e mai mototol.

| neutrino a răspuns:

Ca si un mormoloc.

| Azµre a răspuns:

E timid... asta spune tot. Dacă te plăcea te scotea în oraș.

| h3r a răspuns:

Normal.

| Dariusuu a răspuns:

Îl poți recunoaște foarte ușor, mai ales când vine vorba de o fată care îi place de ea. Tot timpul stă cu privirea la ea, dar când dă față în față își mută privirea în altă parte. Dacă îl iei pe nepregătite s-ar putea să se panicheze ușor și să dea un răspuns grăbit. Toate ăstea până îi dă cineva șansa să fie el însuși.

O zi frumoasă îți doresc.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Se uite la mine cum ma dau la fata, pe care el o place de un an, si isi da palme cat de inutil e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E si mai timid fata de fata pe care o place. Daca sta langa ea nu stie ce sa ii zica, vorbeste foarte putin dar din putinele chestii pe care le spune incearca sa o faca pe fata sa isi dea seama ca o place.

Răspuns utilizator avertizat
| val31989 a răspuns:

Hai sa-ti explic cum e cu timizii astia. laughing
Sunt foarte dragutii...dar cu timpul te cam saturi de ei.
Pai era unu timid care ma placea.De cate ori ramaneam singuri, imi punea intrebari fara rost, se balbaie, nu stie ce sa-ti spuna.Cand eram cu prietenii lui mai prindea curaj..se mai holba la mine, ma mai intreba ceva normal.Dar totusi, era mai tacut decat ceilalti baieti.Mereu voia sa ma ajute la ceva, imi arata ca ii pasa..Si cum se spune cand fetele se indragostesc devin mai istete, in cazul baietilor-timiditatea.

| kbxftw a răspuns:

Păi nu ştiu...ca un băiat timid?!

| Moonshine a răspuns:

Deci nu e cum spun altii, mormolog sau ce mai zic.Cand vb cu fata de care ii place nu o priveste in ochi deloc, si incearca sa o impresioneze, dar cand ramane singur cu fata, isi cam pierde din cuvinte... altele se vad de la sine.