| lSarcastiquel a întrebat:

Cum se comporta un baiat timid in fata fetei pe care o place?
Eu am citit ca e mai tăcut, mai reticent. Baiatul de care imi place e destul de "serios", dar cand se afla in jurul prietenilor începe sa se prosteasca. Se distreaza, rad, se simt bine dar i-am vazut de multe ori stand si zambind in timp ce vorbeau, comportandu-se normal. Cand ajung in preajma mea, se "dezlantuie". Cum imi pot da seama mai clar daca ma place? Care sunt "semnele"?

2 răspunsuri:
| AndreiGigg a răspuns:

Cand sta pe langa tine de exemplu se emotioneaza sau este neindemanatic sau face o fata aparte. Sper ca am fost de ajutor

| Nicolae207 a răspuns:

Buna!
De obicei un baiat timid nu prea se afla in fata unei fete pe care o place, iar cand se afla acesta nu prea poate sa initieze nimic, deoarece latura sa este una intima. Nu prea exista timiditate, pur si simplu acesti oameni nu se simt reprezentati de societate si de aceea nu iau parte la ea, incearca sa vezi ceea ce il reprezinta, si daca iti place de ce este el atras, incearca sa intri pe latura sa. Asa poti afla daca te place sau nu, pur si simplu daca nu prea se uita in ochii tai, iar cand se uita, este foarte concentrati la ei. Alt mod de a afla este ca isi gaseste foarte greu cuvintele.
Sper sa iti fie de folos si sa reusesti!