| YourDailyApple a întrebat:

Cum va explicati faptul ca mai mult fetele pun intrebari de genul " Cum as putea sa ma razbun pe fostul? ", sau "Cum sa il fac gelos pe iubitul meu"?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Pentru ca sunt proa...adica refuza sa gandeasca.Razbunarea e arma prostului.Asta stie si ultimul manelist al tarii. Ce nu inteleg fetele?thinking
Cand se termina relatia. Ti-a dat papucii, asta e.Si tu ai dat la altii si poate si ei au suferit.De ce sa te injosesti si mai mult sa umbli dupa el, sa te agati de el si sa-i faci scene tampite?oh go on

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bărbaţii, dacă vor să se răzbune, tac şi fac.
Pe de altă parte, femeile-s mai multe decât noi şi, chiar dacă nu le place deloc să recunoască, ele se află într-o concurenţă permanentă între ele pentru un bărbat. Sunt o grămadă de exemple de bărbaţi care s-au simţit împliniţi în viaţă fără să aibă femei. În vreme ce femeile nu sunt niciodată împlinite dacă nu au parte de un bărbatwinking.
Concurenţa asta a lor între ele pentru un bărbat e la nivel hormonal, practic depinde puţin de ele.
Interesant este că de bărbaţi se spune că gândesc cu ce au între picioare uneori dar se uită constant că femeile iau decizii importante în viaţă cu uterul şi ovarele nici într-un caz cu creierul.
Numai bine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

@Roxa: Nu e o cutumă că femeile nu se simt împlinite dacă nu au un bărbat lângă ele ci e o realitate confirmată de psihologi, de statisticieni şi, mai mult decât atât, o realitate recunoscută într-un final şi de multe femei ajunse la un anumit nivel de maturitate psihică. (exemplu: http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/face-fara-barbati-p-7062-4.html )
De asemenea, faptul că deseori femeile sunt conduse de hormoni, este o realitate, care ţine de genetică şi rareori se află sub controlul efectiv al femeii. Nu înseamnă că trebuiesc blamate pentru asta că doar nu au ales ele să fie aşa, dar pe de altă parte, ar trebui să nu se mai bată cu pumnul în piept (la figurat, nu la propriu că doare pentru femei) că universul se învârte în jurul lor, căci nu, nu stau lucrurile aşa.
Am văzut mai demult un poster motivaţional care spunea aşa: Feminismul reprezintă deşteptăciunea, independenţa şi puterea feminină până la punctul în care lucrurile devin UN PIC mai complicate!
Salutări.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"forum cu femei plinute si complexate" - Ce vorbeam de concurenţă?
Şi eu mă îndoiesc profund cu privire la cunoştinţele Roxei în domeniul educaţiei sociale şi al studiilor cu privire la societate.
Linişte!

| RXN a răspuns:

Sunt doar imature si nesigure in propria persoana si in capacitatile lor de a capta si mentine atentia unui tip.In plus, multe din ele habar nu au ce reprezinta si in ce consta, de fapt, o relatie. Iar faza cu razbunarea e o dovada a faptului ca au o stima de sine cam scazuta si ca nu sunt capabile sa treaca peste o despartire si sa o ia de la capat.

NOname
| NOname a răspuns:

Simplu. Sunt mai multe fete pe site decat baieti (as fi putut sa-ti dovedesc acest lucru, dar sunt convinsa, ca ai observat si tuwinking ).
Probabil, te asteptai sa auzi ceva gen: "pentru ca fetele sunt mai razbunatoare/rele", insa nu pot sa afirm asa ceva. Difera de la om la om, sexul conteaza mai putin.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai explicatia ar fi ca asa sunt fetele [atentie! unele sau maximum o mare parte, dar totusi nu toate fiindca nu le putem amesteca pe toate in aceeasi oala!]mai razbunatoare, vor sa il faca sa sufere pe fostul ca sa le dovedeasca ca sunt puternice. mi se pare normal!big grin

| NickiMinaj a răspuns:

Hahahaha, cica femeile nu sunt niciodata implinite in absenta unui barbat... ce generalizare penibila pentru o persoana care se plange de clisee si cutume happy Daca o zicea Dr. House mai era cum mai era, dar asa... oh boy.

Revenind, e o problema de a stii cand sa renunti si de maturitate pana la urma, cum bine s-a mai spus. Totusi in anumite circumstante ale vietii, care este complexa oh go on, si la anumite varste poti ajunge sa-ti pui asemenea intrebari. Nu e cazul sa judecam atat de aspru...

| NickiMinaj a răspuns:

Kongeriket : Ma indoiesc profund cu privire la cunostiintele tale in domeniul geneticii. Cu toate astea esti foarte competent in a prelua opiniile altora pe nemestecate : ca dovada imi spui de statisticieni, psihologi si (cireasa de pe tort) ai pus link-ul unui forum cu femei plinute si complexate. Genul ala care iti confirma limitarea in gandire happy
Nu a pomenit nimeni de feminism, doar mi-a atras atentia pathos-ul mesajului tau.
O zi superba! :*

| NickiMinaj a răspuns:

Nicio secunda nu am sustinut ca sunt psiholog/statistician, eu doar m-am legat de faptul ca ai generalizat penibil si nu ai dat niciun argument real ( poate pentru ca e greu sa justifici o ineptie?).
Sa stii ca viata mea se rezuma la a ma simti amenintata de restul populatiei feminine... m-ai ginit maxim, acu' trebuie sa recunosc. Ce e, e. Sa-i dam cezarului ce-i al cezarului. >big grin

| rucsy_7574 a răspuns:

Cred eu ca doar o persoana dezamagita pune astfel de intrebari desi daca te razbuni suferinta nu trece dupa parerea mea mai tare iti faci rau pentru ca ocupandu`te de acest lucru esti tot cu gandul la aceea persoana nu poti trece nici cum peste pasul de a`l uita. Pe langa ca ii demonstrezi acelei persoane ca inca mai simti ceva si esti interesat de ea iti faci rau si tie. Nu se gandesc ca poate daca lasa aceea persoana in pace un timp sau cel putin sa se comporte normal ca si cum nu ar fi deranjata de ce s`a intamplat probabil dupa putin timp aceea persoana isi da seama de greseala sau de lipsa ei si se va intoarce dar asa daca te razbuni ce obtii? Nimic. Timpul vindeca rani si timpul le rezolva pe toate. Are cine sa se ocupe de Aceste lucruri asa ca sa lasam lucrurile asa cum se intampla.

Corect si bine ar fi sa ne indreptam atentia spre noi insine si nu a altora mai ales atunci cand vrei sa faci un rau nu? :p

big hug

| YourDailyApple explică:

@NOname, nu, nu ma asteptam sa primesc neaparat raspunsuri in care femeile/fetele sa fie denigrate, cu toate ca m-a amuzat raspunsul lui @Kongeriket, cu ovarele si uterul laughing.
Parerea mea este ca femeile sunt fiinte mai emotionale decat barbatii, care sunt fiinte mai rationale si suporta cu mai mult stoicism sa treaca peste o despartire sau sa faca fata unor probleme. Fara a pretinde ca barbatii nu au si ei sentimente, nu pot fi romantici sau nu pot sa iubeasca, cred ca femeile devin mult mai emotionale in extrem de multe situatii. Ca de exemplu daca spui unei fete ca e grasa, ar afecta-o mai mult ca pe un barbat.
Vroiam sa stiu ce parere aveti si voi happy.

| gabitza_6878 a răspuns:

Pentru ca fetele sunt scorpii cand e vorba de despartire
mai ales daca el a lasat-o pe ea
cat despre gelozie... tanjire dupa atentie
il face gelos, iar el incepe sa-i puna intrebari(automat ea este bagata in seama si e fericita)

| emillie a răspuns:

Pentru ca la baieti vine naturallaughing. Glumeam... fetele cauta confirmarea celorlalti inainte de a face ceva de obicei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
Pentru ca in general asa suntem noiwinking Razbunatoare... intoarcem totul. facem totul sa se intorca`winking numai ca sa ne simtim noi bine. dar asta se intampla pana la vreo 18-20 ani`
smug
Atunci ne trecelaughing)