| Maraaa a întrebat:

Cunosc un baiat X cam de vreo 5 ani... suntem cei mai buni prieteni... dar nu de mult, am inceput sa simt atractii pentru el. mereu stam impreuna, vbim pe mess in fiecare seara, se comporta f frumos cu mine [ mai exact ca un gentleman], mereu zambim unul la altul. este el putin cam smecher.
Dar ma intreb de ce nu ma intreaba daca vreau sa fim impreuna. pentru ca eu am inceput sa tin la el, sa il plac. e posibil ca el sa nu simta acelasi lucru pentru mine? oare ma considera ca pe o sora?
[funda]

Răspuns Câştigător
| sssoriii a răspuns:

Bună. E posibil să țină la tine ca la o soră dar e posibil sa te placă. Un sfat: nu aștepta de la băieți că până te întreabă el, îmbătrânești.Acționează tu. Întreabă-l direct dacă te place și spune-i că, indiferent de răspuns veți rămâne la fel de apropiați(în caz de ți-e teamă că relația voastră de prietenie s-ar putea strica). Mult noroc!

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Intre un baiat si o fata nu poate exista o asemenea relatie (de fraternitate) daca nu sunt rude de sange... poate e nesigur pe el, asa cum esti si tu. ia tu atitudine si du-te la el si spune-i randurile de mai sus... decat sa traiesti cu regret, mai bine hop!winking
bafta

| crysty08 a răspuns:

Te place dar ii e frica ca nu e reciproc si sa nu te sup saus ate piarda