| asiodfaijooij a întrebat:

Am o intrebare: Eu am 14 ani, si cunosc o fata cam de la 2-3 ani (stam scara langa scara) ea are tot 14 ani. Ne intelegem foarte bine, suntem prieteni foarte buni, tot pachetul. Acum jumatate de an am inceput sa simt ceva pentru ea, dar mereu am fost timid sa ii spun, fiindca daca ii spun, si ea nu simte in acelasi fel, voi pierde o buna prietena (la cum o stiu, sigur nu se va comporta normal cu mine), iar daca pana la urma tot o sa fim impreuna, stiu ca relatia nu o sa dureze mai mult de 2-3 ani iar dupa aceea, tot voi pierde o prietena buna. Ar trebui sa mai astept?

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Mai așteaptă, dacă e să fie o să fie și mai târziu, cine știe, poate chiar ea va propune ceva.
Ai răbdare, ai o viață înainte, doar ce ai început să guști din ea.

| asiodfaijooij explică (pentru h3r):

Mi-ai deschis ochii happy Multumesc pentru raspuns.

| h3r a răspuns (pentru asiodfaijooij):

Mă bucur că ai înțeleshappy, mulțumesc și eu.

Îmi place modul tău de a "dezbate" o problemă, ține-o tot așa și nu te lua după ceilalți.

11 răspunsuri:
| indragostituspun a răspuns:

Sincer nu cred ca e bine..cand nu veti mai fi impreuna si sa va despartiti exista posibilitatea sa va certati urat si atunci toti acesti ani unde sunt..nu cred ca merita.

| Azµre a răspuns:

Faci ce vrei, dar treaba cu prietenia și cu așteptatul chiar nu are rost, te vei sătura tu și îi vei da flit.

| UngUrU777 a răspuns:

Cica timpu vindeca ...in cazu tau te raneste, frate daca nu risti nu castigi, tot o so pierzi pana la urma de atata timp de unde sti ca nu te place si ea si te asteapta pe tine sa faci primul pas! Inncearca sa-i dai semne evidente ca o placi fai multe complimente si tot tacamu, si fa-o sa rada se zice ca fetele se indragostesc de baieti care au simtu umorului! Bafta amice

| asiodfaijooij explică (pentru UngUrU777):

Nu ai inteles in totalitate punctul intrebarii. ''Timpu vindeca''- nu sunt disperat sau ceva de genul... sa vindece ce?

| UngUrU777 a răspuns (pentru asiodfaijooij):

Da vreau sa spun ca si eu am fost in situatia ta, am asteptat si am asteptat pana a fost prea tarziu a vazut ca nu fac nici un pas s-a dus la altu, daca o iubesti nu o lasa!

| Music4life a răspuns:

Am patit asemanator la varsta ta, mi-am luat inima-n dinti si i-am spus, el a fost foarte intelegator si mi-a sus sa ma linistesc. N-am vorbit unul cu altul 3 luni apoi l-am cautat si i-am spus ca mi-a trecut iar acum inca-mi este "frate"( dupa 8 ani ). Asa ca daca vrei sa fii prieten cu cineva, esti indiferent de circumstante.
Vorbeste cu ea, spune-i ce simti. Daca nu simte la fel nu e bai, viata merge inainte.
Succes!

| 999bianca a răspuns:

Nu. Ar trebui sa faci ce simti. Daca prietenia voastra e destul de stransa si tu ii spui ce simti si ea nu simte la fel, atunci ea poate trece peste asta si sa fi-ti in continuare prieteni buni. Acum eu ti-am spus parerea mea, dar tu faci cum crezi. Bafta!

| MaAarYa a răspuns:

Dupa mine arata-i ca iti place de ea gen glumeste cu ea sa vezi daca iti raspunde inapoi, prima oara incearca sa glumesti cu ea sa vezi cum se comporta si printr-o gluma ajungi sa afli ca poate chiar te place.
Sau fa-i complimente gen ce bine arati astazi, am o prietena frumoasa si poate iti zice inapoi big grin

| MihaiBlondu a răspuns:

Il urasc pe punk