| Utilizatoare123 a întrebat:

Daca ai avea de ales, ca barbat, dintre o femeie urata la fata, dar care arata bine la corp si o femeie frumoasa la chip, dar grasa, ce ai alege?

25 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe nici una!

As alege o a treia femeie care are ceva creier si este inteligenta, indiferent cum arata la fata sau corp.

| mihai69 a răspuns:

Pe cea care nu e proastă ca noaptea.

| Drimmero a răspuns:

De ce extremele astea 2? Tipa care nu e urata dar proportionala la corp (n-am zis fotomodel ca sa nu-mi sara feministele in cap) unde e? O femeie urata dar care arata bine la corp va fi exact ca o editare de photoshop, ceva nu se va potrivi, grase frumoase la fata am mai vazut insa grasimea aia in exces nu ma incanta, deci raman la o varianta de mijloc, una care nu e urata si are o greutate normala.

| Utilizatoare123 explică (pentru Drimmero):

Cum de ce? Asta e intrebarea. Daca nu poti alege, nu raspunzi big grin

| Hammurabi a răspuns:

Pe cea frumoasă și grasă. laughing
Aș motiva-o să slăbească perfect într-o jumătate de an.
Dar cu cea urâtă nu prea mai poți face nimic.
(bine că n-ai băgat în ecuație și deșteptă/proastă, că dădea totul peste cap laughing )

| just4ubr2015 a răspuns:

Cea grasa pentru ca poate slabi si ramane frumoasa pe cand daca e urata din nastere nici cu operatiile nu se face mai frumoasa vezi divele gen bianca laughing

| FilipSorin a răspuns:

Una cu caracter frumos, cuminte si educata

| RosaliaOriginala a răspuns (pentru FilipSorin):

Pai și dacă e urâtă ce faci

| FilipSorin a răspuns (pentru RosaliaOriginala):

Nu contează man, asta e, contează mai mult caracterul

| IreneeDiana a răspuns (pentru FilipSorin):

In sfârșit un răspuns bun.
Sunt femeie și chiar m-am amuzat de restul răspunsurilor

| FilipSorin a răspuns (pentru IreneeDiana):

Pai ideea este ca tine de mentalitate, multi oamenii vad o fata/femeie ca o jucărie
Eu o vad ca ceva prețios, un dar de la Dumnezeu

| Kaonashii a răspuns:

Nu mi-as alege iubita dupa crieterii din astea, dar depinde si de ce e grasa...
Are probleme de sanatate sau e lenesa? Face ceva ca sa rezolve problemele sau sta asa? Depinde ce zice asta despre personalitatea ei. O tipa care e supermotivata sa aiba grija de ea mi se pare atragatoare. Adica efortul e atractiv, idk. Dar de obicei cand o tipa e grasa, e umflata si la fata... deci cum adica frumoasa? Poate doar daca e super norocoasa si nu i se distribuie grasimea si pe acolo. Mie nu-mi plac fetele rotunde bucalate ca ma duc cu gandul la copii mici. Dar astea sunt povesti, cand dai de o persoana cu care ai ce vorbi si va potriviti bine se mai uita naiba la kg. Eu nu prea am vazut extremele astea si nu prea inteleg ce inseamna urata la fata, femeie urata la fata e poate doar daca are vreo diformitate, dar nu prea exista defecte minore care nu pot fi rezolvate cu putin machiaj

| Utilizatoare123 explică (pentru Kaonashii):

Exista chipuri de femei urate, hai sa nu fim ipocriti. (Trasaturi care nu sunt armonioase, inegale, probleme cu mandibula, dantura inegala, dinti prea mari sau marunti, nas mare, linia parului ciudata, ochii bulbucati sau prea mici etc.)
Unele fete nu sunt bucalate la chip, sau daca sunt, au o armonie a chipului, arata placut. Depinde cum se distribuie grasimea si cum are oasele craniului. Cauta Anjali Anand.

| Kaonashii a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Nimeni nu are trasaturi egale. E un cont pe undeva pe internet, care pune in oglinda jumatati de fete ale unor vedete. Absolut nimeni, nici macar Bella Hadid nu e simetrica. Toti arata ca niste extraterestrii cand sunt facuti sa arate simetric. E o iluzie.

Exista trasaturi urate, dar femei foarte urate si cu corpuri frumoase vezi rar. E o extrema laughing Femeile sunt sexul frumos cu un scop. Ma uit la facultate la mine, din 50 de fete 2 daca arata mai ciudat. Dintii se rezolva, nasul mare mie nu mi se pare un defect, depinde mult de forma, dar simplul fapt ca e mare nu inseamna urat, linia parului e ciudata doar daca e prea in spate si ii face fruntea aeroport si restul fetei pare ingramadit etc.

Anjali nu-mi place dar nu pentru ca ar fi urata, e doar grasa stereotipica. Arata ca Maria Popovici. Femeile grase in general nu au trasaturi, arata cam toate la fel. Cum ziceai si tu, depinde cum se distribuie grasimea si cum ziceam eu, depinde cat de norocoase sunt.

Am impresia ca pentru noua moda armonios inseamna cu cat mai putine trasaturi, linii cat mai sterse, cat mai de copil. E ciudat.

| Utilizatoare123 explică (pentru Kaonashii):

Nu vorbeam despre armonie la perfectie, ca nu exista trasaturi 100% egale nici macar la papusi, ci de trasaturi cat mai aproape de ideea de armonios.
Nu stiu cum e noua moda, dar in general, de cand e lumea, preferam inconstient oamenii placuti, care au o structura osoasa echilibrata. Nu ca o zic eu pe TPU, s-au facut diverse studii stiintifice.
https://www.youtube.com/watch?v=egiaqRh2Js4
"Femeile grase in general nu au trasaturi, arata cam toate la fel.". Mnu, toata lumea are trasaturi. e o chestie malitioasa de zis. Daca te uiti cu sinceritate si analizezi, observi ca nu are nici un defect la chip si arata bine. Nu vorbesc de corp neaparat, dar ea e proportionata oricum. https://ro.pinterest.com/pin/26669822782799230/ si si asta e urata, nu? :))
Si asta as numi eu chip urat la o tipa slaba: https://ro.pinterest.com/pin/424745808621071294/
Cat despre colege, sa mai tinem cont de faptul ca nu le-ai vazut pe toate nemachiate. Le vezi la facultate aranjate, dar machiajul schimba foarte mult trasaturile. Dintii se rezolva? Cine are bani. :)) MUUUULTI bani.

| PaulCos a răspuns:

Frumusețea sta în ochii privitorului, deci este relativa și difera în funcție de fiecare. Exista însă o altfel de conexiune, dincolo de datele antropometrice și de trăsăturile fetei.

| Utilizatoare123 explică (pentru PaulCos):

Frumusete -> trasaturi echilibrate ale fetei, simetrie faciala. La asta m-am referit

Răspuns utilizator avertizat
| MrMishu a răspuns:

L-am intrebat pe Cristi, dar nu stie... imi pare rau!

| iuli881 a răspuns:

Pai tu te cuplezi cu cineva in functie de parerea lumii? Important pentru mine e sa aiba acel ceva care sa imi faca placere sa fiu in preajma ei, degeaba e frumoasa si la chip si la corp daca nu te simti atras de prezenta ei, o iubita nu e un bibelou

| Utilizatoare123 explică (pentru iuli881):

Intrebarea e simpla...nu inteleg de ce trebuie sa dai un alt raspuns, potrivit pentru alta intrebare. Prima data suntem atrasi de aspectul fizic. Nu poti nega asta. Nu poti sa te indragostesti de intelectul sau sensibilitatea cuiva. Ca nu le cunosti...in primele secunde.

| iuli881 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Corect, dar nu toti avem aceleasi gusturi. poate lui nu ii place cea de care spune ca e urata dar arata bine la corp si posibil mie sau altcuiva sa imi placa...raspunsul meu era ca nu trebuie sa decida altii pentru el

| Utilizatoare123 explică (pentru iuli881):

Care el? Cine a decis pentru cine? laughing Eu am intrebat ce prefera fiecare la prima vedere, o fata cu chip frumos si trup gras sau urat SAU o fata cu chip urat si trup perfect. Simplu

| iuli881 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Eu am raspuns ca barbat pentru un el, dar in situatia expusa de tine nu as alege nici una, nu imi plac nici fetele grase nici cele urate dar sa aiba corpu frumos, trebuie sa ma atraga si fata si corpu la prima vedere