| MaraiN0028 a întrebat:

Dacă am avut candidoza după un act sexual (bube mici albe pe organul genital și macarimi) iar după m-am tratat cu o crema și mi-a trecut (sunt aproape doi ani de la incident) e posibil sa transmit mai departe in urma unui act sexual? Organul genital e ok nu am mai avut probleme cu el și-a revenit.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca tratamentul medicamentos prescris de medic, a fost folosit conform indicatiilor primite si pe perioada de timp prevazuta, in acel caz insanatosirea a devenit completa definitiva. Boala poate sa revina si/sau sa se reintaleze numai daca sunt intretinute acte sexuale neprotejate cu o persoana infectata cu ciuperca candida vaginalis. Multa sanatate!

| MaraiN0028 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu am fost la medic am folosit o crema specială pentru candidoza Hidroflor sau ceva de genul iar i câteva zile mi-a trecut. Credeți ca e posibil sa am încă candidoza sau sa pot transmite? Organul genital nu prezintă semne de candidoza nu am bube e totul ok

| MaraiN0028 explică (pentru MaraiN0028):

Se numește NIDOFLOR

| MaraiN0028 explică:

Nu am fost la medic am folosit o crema specială pentru candidoza Nidroflor sau ceva de genul iar i câteva zile mi-a trecut. Credeți ca e posibil sa am încă candidoza sau sa pot transmite? Organul genital nu prezintă semne de candidoza nu am bube e totul ok