| Crinaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Daca am avut menstruația de doua ori după contactul sexual cu simptome/dureri, tot. E posibil sa se fi format o sarcina? Si daca un spermatozoid poate supravetui de pe 1 pana pe 8 in corpul unei femei. Prima menstruație de după contact a întârziat 3 zile

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand nu putem judeca nimic, datele sunt insuficiente!
Scrie aici:
- data cand ti-a venit menstra din: decembrie, ianuarie si februarie, cate zile au tinut si cand ai avut sex neporotejat, cate partide de sex au fost, consecutive sau nu.

| Crinaaaaaaaaaaaa explică (pentru Violleta2022):

Contactul sexual neprotejat a fost cu 7 zile înainte de ovulatie, fără ejaculare in vagin. In Ianuarie pe 1 a fost contactul, menstruația trebuia să-mi vina pe 20, dar mi-a venit pe 23 si a ținut exact. In Februarie a venit pe 17 la data calculata si a fost la fel cantitate/durata. Cam atat

| Violleta2022 a răspuns (pentru Crinaaaaaaaaaaaa):

In situatia descrisa de tine, nu este posibila o sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poti fi gravida.

| Adelina1995 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji.

| Mihaela1234578 a răspuns:

Dacă ți a venit menstruația după contact, de 2 ori, nu ai de ce sa îți faci griji.