| i.love.me a întrebat:

Daca am facut sex oral pot ramane insarcinata?sad

63 răspunsuri:
| SlobodLaGura a răspuns:

Ai tras in piept?laughing daca da asta e. ai ramas laughing
Daca n-ai inghitit tot si cumva ai reusit sa iti faci singura sex oral, ai mari sanse sa fi ramas!

| M@dy a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata...laughing

| luminita_6533 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata daca faci sex oral, chiar daca intrebarea pare amuzanta sunt multe persoane care poate chiar nu stiu, asa ca este bine sa te informezi.

| di@n@ a răspuns:

Am ras de ma doare burta, Doamne mare este gradina Ta.

| CaliforniaLove a răspuns:

Bai frate, incetati in pul* mea cu intrebarile astea, mie mi-ar fi rusine daca as fi in locu' tau (asta daca nu ai glumit).
Vin-o si fa-mi un sex oral sa vezi cum te las insarcinata cu tripleti, imi dau drumu pe maseaua ta de minte, sa avem copii destepti.straight face
Incetati cu intrebarile astea fara rostoh go on, ar fi bine sa nu mai avem pe site-ul asta asemenea specimene nascute ieristraight face...

| alecs_5368 a răspuns:

Frate eu chiar nu inteleg genu' asta de raspunsuri. din cate stiu eu acest site este facut ca sa ajuti persoane, nu sa razi de intrebarile pe care respectivul/a le pune (indiferent de cat de evidente sau logice sunt). daca tu crezi ca stii mai multe si ti se pare banal sa raspunzi la o asemenea intrebare pe care tu o consideri stupida ( dar pe care ea a considerat-o o grija) nu esti nevoit s-o faci.

| Gabrielle a răspuns:

Daca ai ingitit sperma nu si nici daca nu ai inghitit-o.Insarcinata ramai daca spermatozoidul batbatului ajunge in contact cu ovulul femeii, ceea ce e destul de greu daca primul aterizeaza in stomac. E adevarat ca spermatozoizii pot supravietui pana la 4-5 zile in corpul femeii, insa nu sunt chiar atat de grozavi incat sa penetreze stomacul, intestinele si alte organe si sa-si croiasca drum spre ovul.In rest sexul oralnu daunneza deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o gluma sau vorbesti serios?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...in gura poti ramane insarcinata. O sa ti se umfle gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mai. laughing
Iese copilu` pe gurahee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Mai alecs-e la mintea oricarui prost, cretin, dobitoc ca nu poti ramane insarcinata de la sex oral.
Dar... poate ramai insarcinata si din cauza aerului respirat...mai stii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate astea e Romania in care traim.
Inconstienta, prostie, nepasare...si lista poate continua.
Eu cunosc un caz: o tipa care se intreba daca ramane insarcinata in urma masturbarii cu periuta de dinti.
Mie una mi se pare de plans nu de ras si consider ca asta e vina parintilor: nu le dau progeniturilor educatie sexuala dar nici educatie...

Nu stiu daca aceasta intrebare a fost o gluma sau nu dar ca sa iti dau un raspuns tie sau unei persoane care sta acasa si citeste intrebarea nestiind raspunsul...acesta este NU, nu poti ramane insarcinata daca faci (chiar daca inghiti sau nu sperma) sau ti se face sex oral.

Linkuri utile:
http://www.sfatulmedicului.ro/......olescenti/

http://www.seximus.ro/articole/sex_prima_data.php

http://www.prieteni.ro/tentatii/educatie_sexuala/educatie_sexuala.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim intr-o tara plina de handicapati ca tine care nu contenesc sa ne faca de ras peste tot.Dovada vie esti tu.Ne-ai uimit pe toti userii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam ca amigdalitele au rolul de a regla temperatura in corp, nu si de ovare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ramai. trebuie sa cumperi scutece de acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citi ani ai fetitzo de pui asemenea intrebari? esti cumva la gradinita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! te asigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca inainte sa faci chestia asta ar fi trebuit sa te informezi... E penibil sa intrebi lucruri de genul asta dupa ce ai facut-o deja. Denota ca esti pur si simplu o ignoranta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o gluma?!laughingEsti cumva bebe?!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinatahappy
ia gandeste`te putin, logic vorbind, pentru a putea ramane trebuie ca spermatozoidul sa fie fecundat si sa ajunga la ovare...deci gura nu are nici o legatura cu aparatul reproducatorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor`. Cum sa ramai insarcinata daca ai facut sex oral`Doamne. nu ma lasa`! ce intrebare laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamnestraight face

| dendendenis a răspuns:

Bineinteles ca nu

| Barbuin a răspuns:

Daca te protejezi, nu ramai insarcinata.

| anna_5786 a răspuns:

Uneori raman uimita ce intrebari vad pe site asta. si ma gandesc oare sunt chiar asa multe persoane care nu au ce face acasa, se plictisesc si incep sa scrie intrebari aici?! serios. nu va mai bateti joc de site si numai va faceti de ras singuri.

| lulu_3036 a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata, dar poti lua o boala cu transmitere sexuala daca tipul nu era sanatos in punctul asta de vedere happy

| trolololforever14 a răspuns:

N-o sa ramai insarcinata n-ai cum doar daca faceai sex...sex orar n-are nicio legatura cu asta

| pofolete16 a răspuns:

Copilu' se dezvolta in uter...cum truda crezi ca ajunge sperma din gura in uter?rolling on the floor)))

| cravata a răspuns:

Eu consider ca intrebarea ei e la misto si daca nu se mai intampla, la unii pur si simplu informatia nu ajunge straight face aceasta e realitatea... @ gabytzza: nu zici bine cand zici "aceasta e tara in care traim", toata lumea e asa, nu doar noi. Exista acel punct numit apogeu, din pacate lumea incepe sa treaca de el straight face