| i.love.me a întrebat:

Daca am facut sex oral pot ramane insarcinata?sad

63 răspunsuri:
| zatz a răspuns:

Incerci sa fi amuzanta cu intrebarea asta?laughing)
ce legatura are gura cu p?

| vampirika a răspuns:

Da. Daca faceai doar 'sex' iti zic eu ca nu ramaneai :]]

LoL!

| Gabrielle a răspuns:

Daca ai ingitit sperma nu si nici daca nu ai inghitit-o.Insarcinata ramai daca spermatozoidul batbatului ajunge in contact cu ovulul femeii, ceea ce e destul de greu daca primul aterizeaza in stomac. E adevarat ca spermatozoizii pot supravietui pana la 4-5 zile in corpul femeii, insa nu sunt chiar atat de grozavi incat sa penetreze stomacul, intestinele si alte organe si sa-si croiasca drum spre ovul.In rest sexul oralnu daunneza deloc.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu vei ramane insarcinata niciodata daca faci sex oral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o gluma sau vorbesti serios?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...in gura poti ramane insarcinata. O sa ti se umfle gura.

| Ana_6509 a răspuns:

Tot tu pusesesi o intrebare gen,, m-am masturbat, pot sa raman insarcinata?" care e similara cu asta.Nu draga mea atat timp cat nu faci sex, si acela neprotejat, nu poti ramane insarcinata. Un sfat simplu de la mine: nu mai fa prostii daca nu stii despre ce e vorba si care sunt urmarile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mai. laughing
Iese copilu` pe gurahee hee

| alecs_5368 a răspuns:

Frate eu chiar nu inteleg genu' asta de raspunsuri. din cate stiu eu acest site este facut ca sa ajuti persoane, nu sa razi de intrebarile pe care respectivul/a le pune (indiferent de cat de evidente sau logice sunt). daca tu crezi ca stii mai multe si ti se pare banal sa raspunzi la o asemenea intrebare pe care tu o consideri stupida ( dar pe care ea a considerat-o o grija) nu esti nevoit s-o faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Mai alecs-e la mintea oricarui prost, cretin, dobitoc ca nu poti ramane insarcinata de la sex oral.
Dar... poate ramai insarcinata si din cauza aerului respirat...mai stii?

Răspuns utilizator avertizat
| Psycho a răspuns:

Da alecs.ai dreptate.site-ul asta e facut sa ajuti oameni.NU sa promoveze prostia. raised eyebrows peste intrebarile evidente sau logice sa zicem sa trecem cumva cumva. dar de intrebarile de genul asteia cum naiba sa nu faci pe tine? cat de prost trebuie sa fii sa pui o asemenea intrebare? pe bune acum. straight face uneori am impresia ca aici e concurs:cine pune cea mai stupida si penibila intrebare.si vad ca e intrecere, nu gluma.asa mare e premiul?

| Arthur a răspuns:

Daca ai facut-o in trei e posibil.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

@alecs ştim cum stă treaba pe aici pe site.Crede'mă că cei care au răspuns la mişto la întrebare sunt oameni care intră zilnic e site.Deja ştim care sunt întrebări la care merita să răspunzi şi întrebeări care sunt puse ca să ieşi în evidenţă. E clar că această întrebare a fost pusă pentru a ieşi în evidenţă. Domnişorică @i.love.me... or what you love whistling. Fii serioasă şi nu mai pune întrebări stupide că nu o să impresionezi pe nimeni.Sau ce faceţi concurenţă care întrebare are mai multe răspunsuri.Stai liniştită ca de atras atenţia ai atras'o dar nu în sensul bun...schimbă'ţi nick'ul ca dacă nu te ţin eu minte

| SlobodLaGura a răspuns:

Ai tras in piept?laughing daca da asta e. ai ramas laughing
Daca n-ai inghitit tot si cumva ai reusit sa iti faci singura sex oral, ai mari sanse sa fi ramas!

| tarziu a răspuns:

Daca ai stomacul perforat sigur ramai gravida!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate astea e Romania in care traim.
Inconstienta, prostie, nepasare...si lista poate continua.
Eu cunosc un caz: o tipa care se intreba daca ramane insarcinata in urma masturbarii cu periuta de dinti.
Mie una mi se pare de plans nu de ras si consider ca asta e vina parintilor: nu le dau progeniturilor educatie sexuala dar nici educatie...

Nu stiu daca aceasta intrebare a fost o gluma sau nu dar ca sa iti dau un raspuns tie sau unei persoane care sta acasa si citeste intrebarea nestiind raspunsul...acesta este NU, nu poti ramane insarcinata daca faci (chiar daca inghiti sau nu sperma) sau ti se face sex oral.

Linkuri utile:
http://www.sfatulmedicului.ro/......olescenti/

http://www.seximus.ro/articole/sex_prima_data.php

http://www.prieteni.ro/tentatii/educatie_sexuala/educatie_sexuala.html

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stai linistitawinking
Nu ai ramas insarcinatabig grin Este imposibilwinking

| Pho3nix a răspuns:

Esti insarcinata...ai sa ai copii colgate.
Te-a dezvirginat in gura.

| RobYnRobYn a răspuns:

Draga mea, in urma unui sex oral nu poti ramene insarcinata, in nici un caz! Doar in urma unui act sexual normal, in perioada de ovulatie care are loc intre a 14-16 -a zi de ciclu.Ca expert in sexologie iti pot spune ca ar fi bine sa mergi sa consulti un cabinet de planning familial pentru a obtine raspunsurile cele mai calificate cu privire la contraceptie si riscuri de transmitere a bolilor sexuale si a evitarii sarcinilor nedorite! Bafta in viata!

| CaliforniaLove a răspuns:

Bai frate, incetati in pul* mea cu intrebarile astea, mie mi-ar fi rusine daca as fi in locu' tau (asta daca nu ai glumit).
Vin-o si fa-mi un sex oral sa vezi cum te las insarcinata cu tripleti, imi dau drumu pe maseaua ta de minte, sa avem copii destepti.straight face
Incetati cu intrebarile astea fara rostoh go on, ar fi bine sa nu mai avem pe site-ul asta asemenea specimene nascute ieristraight face...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traim intr-o tara plina de handicapati ca tine care nu contenesc sa ne faca de ras peste tot.Dovada vie esti tu.Ne-ai uimit pe toti userii

| sorinaa a răspuns:

Normal ca nu!

| cravata a răspuns:

Eu consider ca intrebarea ei e la misto si daca nu se mai intampla, la unii pur si simplu informatia nu ajunge straight face aceasta e realitatea... @ gabytzza: nu zici bine cand zici "aceasta e tara in care traim", toata lumea e asa, nu doar noi. Exista acel punct numit apogeu, din pacate lumea incepe sa treaca de el straight face

| Malvina24 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci probleme! nu ai ramas! e ok nu ramai facand sex oral! insa ai grija in general! si voi cei care raspundeti in prostie la intrebari mai bine nu va mai deschideti calculatorul! nu are rost sa mintiti sau sa vb degeaba! nu da atentie rautaciosilor!

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu, mami, nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Barbuin a răspuns:

Daca te protejezi, nu ramai insarcinata.

| pendula a răspuns:

Ai 12 ani cumva? Ce e cu intrebarea asta? LOL...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiam ca amigdalitele au rolul de a regla temperatura in corp, nu si de ovare.