| Justloseit a întrebat:

Daca am facut sex protejat si m-am terminat, dar dupa cateva ore am facut neprotejat, fara sa ma fi sters pe cap, sunt sanse sa ne trezim cu un baby? Mentionez ca a doua oara nu am avut orgasm si nici nu am continuat foarte mult. Din cate stiu spermatozoitii care ies din corp traiesc in jur de 15 minute, asadar riscul la sarcina in contextul asta e foarte scazut, dar totusi pun intrebarea aici just to be sure.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă între cele două reprize nu ai urinat, și mai ales dacă ea era în perioada fertilă, există mari șanse de formare a unei sarcini.
Nu de alta, dar mai rămâne ceva spermă și „pe conductă" (uretră).

| Justloseit explică (pentru mihai69):

Stiu, dar sperma aia presupun ca nu are cum sa fie transportata decat prin precum sau ejaculare directa. Din moment ce nu am avut nici precum nici nu am ejaculat a doua oara, sansa unei sarcini ramane la fel de mare?

| mihai69 a răspuns (pentru Justloseit):

Nu ai observat lichid preejaculator în afara vaginului, dar de unde știi ce s-a petrecut *înăuntru*?!? ai pus cumva o cameră endoscop să filmezi?

| Emilian65 a răspuns:

Daca distanta intre acte sexuale a fost mare(peste 5-6 ore), este posibil sa nu ramana gravida.

| kandaraki a răspuns:

Nu asculta prostiile cu urinatul si tot asa, 2-3 minute dupa actul sexual si gata, au murit spermatozoizii in aer.
nu-ti face griji, tot e ok, nu e gravida!

| Panait_Mihaela_1998 a răspuns:

Dacă nu exista riscul sa ejaculări poți face neprotejat bafta din propria experienta a casniciei