| MariaMary93 a întrebat:

Daca am luat escapelle la 20 de minute de la incident si mi-a venit menstruatia 2 luni la data la care trebuie, doar ca a doua menstruatia a durat mai putin, doar 4 zile. testul de sarcina negativ. fara simptome de sarcina. nu am avut niciunul. totusi mai e posibila o sarcina? straight face Dau fundita!

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate în visele tale!
Nu. Pilula de urgență se administrează de cel mult 2 ori pe an, alege o metodă contraceptivă în funcție de nevoile tale.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu este posibila o sarcina

| Roxana121 a răspuns:

Buna!
Nu e posibil o sarcina din moment ce ai luat escapella si ai facut testul, rezultatu fiind negativ, deci nu ai pentru ce sa-ti faci griji. happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU cred că este vorba de o sarcină, mai ales că ai luat Escapelle şi ai avut o menstruaţie relativ NORMALĂ!

Cel mai probabil, este vorba de o dereglare hormonală cauzată de Escapelle.

Într-adevăr, există "ciclu peste sarcină" : acesta apare cam la aceeaşi dată ( în lunile 1-4 de sarcină ), durează DOAR 1-2 zile, este slab cantitativ şi sângele este închis la culoare ( maroniu/brun-roşcat ).
Dar menstruaţia ta NU pare să fi avut aceste caracteristici!

În privinţa testului de sarcină NU ai precizat când/cum l-ai făcut - deci, n-aş putea să spun dacă este concludent...
Oricum, el TREBUIE "confirmat" de ÎNCĂ un test făcut la câteva zile după primul!

Vezi precizările pe care le-am făcut în răspunsul pe care ţi l-am dat la întrebarea anterioară.

Toate cele bune.

| MariaMary93 explică (pentru bursuc001):

Testul l-am facut la o luna jumate de la data la care am luat escapelle.

| bursuc001 a răspuns (pentru MariaMary93):

În acest caz, NU ai de ce să te îngrijorezi!
NU este vorba de o sarcină.

O seară frumoasă.

| e7d7n7 a răspuns:

De ce se tem fetele cel mai tare? De o sarcină.
Deci pe bune, fetele sunt aşa de proaste că şi dacă fac 10 teste de sarcină şi toate arată negativ, dacă le doare un pic burta cred deja că sunt însărcinate. straight face

| Roxana121 a răspuns (pentru e7d7n7):

Asa e big grin prosteala, cind va eschide-ti picoarele si va dati chilotasii jos de ce nu va ginditi atunci la asta fetelor?

| e7d7n7 a răspuns (pentru Roxana121):

Păi ce, voi vă daţi singur chiloţii jos? Pffffff şi până acum dezbrăcam eu fetele. Bine că mi-ai zis, am rămas în urmă cu moda se pare.

| Roxana121 a răspuns (pentru e7d7n7):

Cocoselule tongue
Ma-m referit la genu femenin, referitor la cele spuse de tine.am mentionat ca de ce nu se gindesc atunci cind isi desfac picioare, si isi sau jos chilotii, la o posibila sarcina.
Nu stiu ce dracu ai inteles tu tongue

| e7d7n7 a răspuns (pentru Roxana121):

Ba am înţeles foarte bine.
Mă refeream la faptul că eu îi dau chiloţii jos fetei, nu ea şi dă singură.

| Roxana121 a răspuns (pentru e7d7n7):

Depinde, sunt si din astea care isi da-u singure chilotii, si sa-r pe tine... apoi zic ca ma fortat, ma violat, etc.
Oricum bine ca ai inteles.
Lasa sa mai raspunsa si altcineva la intrebarea respectiva.

| e7d7n7 a răspuns (pentru Roxana121):

Nu-i las big grin!

| Roxana121 a răspuns (pentru e7d7n7):

De ce tongue

| e7d7n7 a răspuns (pentru Roxana121):

Că-s rău!

| MariaMary93 explică:

mary.maria203. id meu.