| MTalexandraa a întrebat:

Daca am un prieten cu beneficii si avem relatii sexuale de mai multe ori cu timpul pot aparea sentimente din partea amandurora?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, si nici nu este indicat sa amesteci sentimentele cu afacerile!

| sofisis a răspuns:

Pot aparea daca incurci borcanele. Trebuie sa ai o maturitate iesita din comun sa poti sa mentii distanta afectiva in timp ce exista apropiere fizica.

Răspuns utilizator avertizat
| Mussette a răspuns:

Pot aparea, dar in diferite masuri. Uneori, unul il iubeste pe celalalt, iar respectivul il vede doar ca pe un prieten cu beneficii, Atunci e dureros pentru unu dintre ei. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acesta este cumva rezumatul din comedia romantică"Friends with Benefits"? Pentru ca să știi viața nu este un film si ce se întâmplă in filme puține șanse să se întâmple si în realitate, trebuie să vezi diferența să nu mai spun cât de josnic e ceea ce faci.

| PeFuga a răspuns:

Da. E posibil ca macar unul din 2 sa inceapa sa aiba sentimente pentru celalalt. Daca compatibilitatea trece de aspectul sexual si se pastreaza si alte in domenii, se poate chiar ajunge si la o relatie, dar asta depinde doar de cei doi happy

| j1NNNx a răspuns:

Ar trebui mai intai sa apara sentimentele si dupa relatiile sexuale happy

| RedDeath a răspuns:

Pot aparea, atata cat permine inima si creierul care a permis sa puna poftele trupesti pe primul loc - adica nu va exista fidelitate intr-un asemenea... angajament!