| eeeel a întrebat:

Daca ati avea o iubita pentru care nu prea simtiti nimic, dar inca va ganditi la fosta ati cauta-o cat sunteti in acea relatie sau dupa ce va despartiti? Fostul meu iubit e cu una, inca tine la mine, dar ma cauta fara sa afle ea, intrebarea mea e daca nu simte nimic pentru ea de ce se fereste atat?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu intelegi tu care-i faza, te cauta ca sa te tina ca de rezerva, in caz ca se cearta cu vreuna apeleaza la serviciile tale, nu te mai mintii singura si cauta sa-ti dai seama de realitate

| SarosBogdan a răspuns:

Pai nu poti sa treci asa usor de la una la alta,ia punete tu in locul lui si vezi cum e. Indiferent ca ti la el/ea, iti convine, o placi, etc. intr-o relatie e un fel de obligatie, odata ce te bagi in hora joci pana la capat nu?

| 93Anna93 a răspuns:

Mie mie se pare ca e un magar(scuza-ma, probabil inca ai sentimente pentru el). Se cam joaca cu amandoua.Parerea mea este ca daca si-ar fi dat seama ca te iubeste cu adevarat abia dupa ce s-a cuplat cu ea, atunci i-ar fi dat papucii ei si s-ar fi intors la tine. Cred ca e putin egoist. Nu vrea nici cu tine, nici fara tine. O vrea pe ea, dar in acelasi timp, vrea ca tu sa il astepti pe el. Nu te merita. Se joaca cu amandoua. Cel putin asta cred eu.

| eeeel explică (pentru 93Anna93):

Pe ea chiar nu o vrea pentru ca il streseaza, doar o "foloseste". Vrea sa se impace cu mine, dar nu mai vreau eu.

| Capriciu a răspuns:

Poate ii este frica sa nu o raneasca, dar daca nu simte nimic pentru ea ar trebui sa nu se joace cu sentimentele ei mai bine ar fi sa o lase in pace si sa iasa din nou cu tine daca simte asta.Pa!

| eeeel explică (pentru Capriciu):

Da pai ea cica i-a zis ca el chiar daca o inseala il iarta si el mereu cand cauta motive sa se desparta ea incepe sa planga. poate de-aia, alta explicatie nu e laughing

| elena04 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii exlice fetei ca nu simte nimic pentru si daca simte pentru tine sa se intoarca la tine...
nu e frumos sa inseli intr-o relatie!