| pixeltinker a întrebat:

Daca ati facut protejat si in timpul actului i-a cazut prezervativul dar cand am simtit n-am mai continuat si nu eram in perioada menstruației e posibila o sarcina? Nu a ejaculat și a fost pentru prima data. Țin sa menționez ca ieri seara s-a întâmplat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In timpul menstruatiei nu se poate ramane gravida, doar in perioada fertila care este exact la mijloc, intre 2 cicluri menstruale.
In ce priveste caderea preservativului, sa cumpere prezervative cu 2-3 numere mai mici, fiindca prezervativul se cumpara dupa grosimea cucului, nu dupa lungimea lui.
Prezervativul trebuie sa intre greu pe penisul in erectie, stand perfect strans si lipit de piele, fara sa faca cute sau falduri, fiindca risca sa cada sau sa se rupa, in timpul sexului.

| pixeltinker explică (pentru Violleta2022):

La final a căzut și se oprea