| CristinaElena96 a întrebat:

Daca ati fi pusi in situatia sa alegeti dintre familie si iubit/a ce ati alege?
funda cel mai serios raspunsbig grin

Răspuns Câştigător
| corina8508 a răspuns:

Familia.ei te-au crescut, te-au ingrijit, te-au ajutat sa fii ce esti acum si in primul rand te-au iubit. Un iubit este in primul rand ceva trecator de cele mai multe ori.nu vreau sa te descurajez, dar uita-te in jur.80% din relatii se termina repede.iar dupa, tot la familie o sa te intorci. nu poti da familia nici pentru prieteni [care sunt mai importanti decat un iubit.si sunt pe viata]. ai grija ce faci.bye

25 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Cei la care tii cel mai mult, adica la familie. Pentru ca ei te-au crescut si te-au format ceea ce ai devenit astazi. In schimb, un iubit care nu te merita nu se poate compara nici pe de parte cu ceea ce este familia in sufletul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| ELLSSA a răspuns:

Of!
Ma pui sa fiu intre o situatie...(ciocan si nicovala).
Nu se poate compara dragostea de familie si dragostea de iubit/a.
As incerca din rasputeri sa impac si "capra" si "varza".
Pusa sunt intr-o situatie similara, dar de data aceasta am sa imi aleg jumatatea vietii mele.Parintii ma vor intelege candva si sigur vom ramane in relatii foarte foarte bune.
Doar fericirea mea este in joc.

| ruPfashu a răspuns:

Daca el te-a pus sa alegi intre familie si el, atunci nu cred ca te iubeste. Asta nu e dovada de iubire, sincer. Dupa asta ce o sa urmeze? Sa te tot puna sa alegi intre el si viitorul tau? Iubiti poti sa mai ai, familie ai doar una singura.

| PussicatDolls a răspuns:

Bunabig grin
Poi,eu una as alege familiabatting eyelashesSi,sa si argumentez de celove struck
Pt ca daca ai un iubit, cand iti va fi greu tot la familie vei ajunge. Iubiti poti sa ai 100, crede`mabig grinDar familie...doar unahappylove struckDeci, asta e rasp meu sh argumentareabig grin
Sper sa-ti fie de folos! Pup, pa`pa!love struck

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

La mine oricum nu e cazul pentru ca parintii mei se inteleg foarte bine cu prietenul meu dar daca as fi pusa in aceasta situatie cred ca as alege parintii pentru ca ei niciodata nu imi vor raul si ei sunt pe primul loc.dar daca as considera ca parintii exagereaza as analiza mai bine situatiahappy

| CristinaElena96 explică:

Toti aveti dreptate in felul vostruhappy
Si nu am fost in situatia asta, dardaca as fi cu mana pe inima as zice ca aleg familia.Dar acum depinde de fiecare

| Vali87 a răspuns:

Greu de dat un raspuns la intrebarea asta, dc ar fi vb de o fata precum ce pe care o iubesc in prezent, as spune raspicat IUBITA, dar cu iubit/a nu de unde sa stii cat o sa fii si in caz ca te certi cu ea/el ce faci? Te intorci la familie?
In orice caz nu cred ca as putea sa ma despart de o fata pe care o iubesc ff mult din cauza parintilor, in nici un caz.

| MadutzaB a răspuns:

As alege familia.Baietii vin si trec, dar familia este singura care te sustine si iti este aproape in orice moment al vietii.Cum ar fi daca parintii tai ar fi despartiti, ai sta cu mama ta, iar ea ar fi mult mai interesata de noul ei iubit sa spunem iar pe tine te-ar neglija complet.Nu le este usor sa constientizeze ca ai crescut si ca mai este si altcineva in viata ta, dar crede-ma sunt cei mai importanti!

| leoaica_1036 a răspuns:

Depinde de familie si de iubit/a. Daca familia nu a fost niciodata familie si te bazezi mai mult pe iubit/a alegi iubirea.Consider ca nici familia nici iubitul/a nu trebuie sa te puna in situatia de a alege.Parintii nu prea au ce se baga in relatiile copiilor, decat in cazuri extreme.Telul copiilor e de a-si face pe viitor propria familie, deci parintii nu pot decide cine va fi sau nu aleasa/alesul.

| leoaica_1036 a răspuns:

@LobyCreW...Dar cand ai o sotie nu ea e cea care iti da mancare,iti spala hainele, te ajuta sa-ti cumperi de imbracat, da viata copiilor tai? Sau vine "mamica" sa te ajute si la 40 de ani?

| LobyCreW a răspuns:

Familiahappy Motiv: nu mi-a dat iubita mea sa mananc, cand eram mic nu ma spala nevasta, numi lua nevasta de imbrakathappy deci familiawinking nu nevasta mi-a dat viatahappy

| Biu a răspuns:

Cu cea mai mare incredere as alege familia.Pentru ca familia o am de cand m`am nascut dar iubitul?

| mihaela_8638 a răspuns:

Eu am ales iubit:X acum toti sunt impotriva lui dar daca eu il iubesc nu ma intereseaza ce cred ei pentru ca numai eu stiu cat il iubesc si cat de tare vreau sa fiu cu el:Xaseara m.am certat cu ai mei si am iesit cu ellaughing te :*(si tu ai de ales?)

| mihaela_8638 a răspuns:

Are dreptate ellssahappy

| mihaela_8638 a răspuns:

App familia pana la urma intelege ca il iubesti normal ce credeti ca parintii nostri nu o avut si ei de multe ori de ales? multi spun ca isi aleg familia dar atunci cand sunt indragostiti ar da orice sa stea cu persoana respectiva poate ma insel dar e parerea mea

| Balboa a răspuns:

Familie. pe bune, sa fim seriosi. un iubit e trecator, familia ramane. familia e cea care te sprijina neconditionat oricat ai gresi.

| ραтяίcία a răspuns:

Familia.sunt cei care t cunosc dintotdeauna, sunt cei care ti'au fost alaturi si care iti vor doar binelewinking...
pe cand un iubit poti gasi oricandwinking

| Tofeni a răspuns:

Eu as alege familia laughing)
un iubit/a poti gasi oriunde

dar familia e cel mai depret lucru pentru un om

| Malphas a răspuns:

Cola si seminte.

| Piableu a răspuns:

Nu trebuie sa alegi. Poti sa ai si familia, dar si iubitul/iubita.

| monibarbi10 a răspuns:

Familia.

Răspuns utilizator avertizat
| love_2815 a răspuns:

Daca iubitul meu ar merita l-as alege pe el dar e foarte greu sa gasesti pe cineva care sa merite asta