| AngelErmin a întrebat:

Daca Dumnezeu exista, de ce a creat femeia doar pentru unii si pentru altii nu?

Răspuns Câştigător
| S8N a răspuns:

Omule, hai ca ti-o spun direct, ca altcumva vad ca nu imi intelegi mesajul.

AI 16 ANI. Sa fim seriosi. Realizezi ca inca nu ai terminat scoala? Pentru ce stii tu despre viitor, poate ajungi bogat cu un job confortabil si sar femeile dupa tine pentru ca ai succes.

M-am uitat la pozele tale de pe Instagram. Ai un corp de care multi ar fi invidiosi. De fata nu pot spune nimic pentru ca ti-o tot acoperi, dar arati ca un tip normal, cu puncte in plus pentru corp.

Singurul motiv din care nu agati tu fete e pentru ca ai intrat in mentalitatea ca nu o vei face vreodata. Tu nu trebuie sa accepti ca "e in zadar", tu trebuie sa accepti ca daca ai pune efortul necesar in a te conditiona sa vorbesti cu oamenii si ai vorbi cu confidenta cu fetele, ai putea sa prinzi cateva destul de usor. Mentalitatea ta e singurul lucru care te opreste de la succes. E ca si cum ai spune ca ai pierdut cursa inainte sa o incepi.

Nu stiu daca ai o speranta in suflet sa iei un raspuns empatetic din oameni, dar adevarul e ca esti barbat si la lume nu ii prea pasa de ce simt barbatii, la lume ii pasa doar de ce le aduc barbatii in viata lor. Multi spun altceva cand refuza sa accepte realitatea.

Daca chiar nu ai vrea femei, nu ai posta tot timpul online despre ele si nu te-ai gandi la ele tot timpul. Trebuie sa treci peste mentalitatea ta si sa realizezi ca poti sa faci orice atat timp cat iti pui mintea pe acel lucru si nu te dai batut.

25 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

A creat-o da. Dar femeia alege cu cine vrea sa fie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca nu te rogi suficient, ai fost la Manastirea Prislop unde e Parintele Arsenie Boca?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca la 16 ani ești așa pesimist înseamnă că ești pe ultimul episod

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu toți sunt sortiți să se însoare. Alții mai târziu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna intrebare!

| S8N a răspuns:

Pentru ca indiferent de religie, creatorul nostru ne-a dat propriul arbitru, adica toti putem face ce vrem noi si la final noi suportam consecintele decizilor noastre.

Singurul motiv din care populatia umana se dezvolta e din cauza ca cei cu gene nefavorabile nu se pot reproduce, pe cand cei cu gene favorabile au prioritate. Majoritatea, incluzand tu cel mai probabil, sunt in mijloc si pot sa isi faca rost de un partener daca pune efortul sa se dezolve singur.

Tu, cum ai spus, ai 16 ani, deci mai ai mult si bine pana ar trebui sa te gandesti despre asa ceva. Stai linistit ca esti foarte tanar si ai timp de multe in viata.

Răspuns utilizator avertizat
| S8N a răspuns (pentru AngelErmin):

Omule, hai ca ti-o spun direct, ca altcumva vad ca nu imi intelegi mesajul.

AI 16 ANI. Sa fim seriosi. Realizezi ca inca nu ai terminat scoala? Pentru ce stii tu despre viitor, poate ajungi bogat cu un job confortabil si sar femeile dupa tine pentru ca ai succes.

M-am uitat la pozele tale de pe Instagram. Ai un corp de care multi ar fi invidiosi. De fata nu pot spune nimic pentru ca ti-o tot acoperi, dar arati ca un tip normal, cu puncte in plus pentru corp.

Singurul motiv din care nu agati tu fete e pentru ca ai intrat in mentalitatea ca nu o vei face vreodata. Tu nu trebuie sa accepti ca "e in zadar", tu trebuie sa accepti ca daca ai pune efortul necesar in a te conditiona sa vorbesti cu oamenii si ai vorbi cu confidenta cu fetele, ai putea sa prinzi cateva destul de usor. Mentalitatea ta e singurul lucru care te opreste de la succes. E ca si cum ai spune ca ai pierdut cursa inainte sa o incepi.

Nu stiu daca ai o speranta in suflet sa iei un raspuns empatetic din oameni, dar adevarul e ca esti barbat si la lume nu ii prea pasa de ce simt barbatii, la lume ii pasa doar de ce le aduc barbatii in viata lor. Multi spun altceva cand refuza sa accepte realitatea.

Daca chiar nu ai vrea femei, nu ai posta tot timpul online despre ele si nu te-ai gandi la ele tot timpul. Trebuie sa treci peste mentalitatea ta si sa realizezi ca poti sa faci orice atat timp cat iti pui mintea pe acel lucru si nu te dai batut.

| SLS92 a răspuns:

Tocmai asta e si ideea ca nu exista, pune-o pe maicata daca e credincioasa sa se roage pentru tine poate iti da o femeie... te inteleg perfect stiu cat doare, numai cine nu a experimentat asa ceva nu are idee. Spune cineva mai jos ca daca nu ai pana in 30 de ani nu trebuie sa iti faci griji ( are chef de glume ), serios tu ai impresia ca mai poti recupera anii tineretii 18-30, unde aia trebuia sa fie cea mai frumoasa perioada din viata ta unde sa simti ce inseamna sa iubesti si sa fii iubit. Nu stiu cati ani ai daca ai peste 24-26 sau asa e groaznic mai ales ca auzi in stanga si in dreapta tinerii care nu sunt nici majori si se *** ca lesinatii TE MACINA PE INTERIOR, te face sa te simti ca ultimul ca ca t... problema de fapt e ca daca nu gasesti ca barbat o rezolvare la problema asta in timp nu o sa o mai duci mult

Răspuns utilizator avertizat
| SLS92 a răspuns:

Si asa viata e scurta, nu stiu ce sa iti mai zic ai 16 ai mai asteapta, profita de majorate, poate gasesti pe acolo, sau prin facultate daca nici etapele astea niciuna nu iti da SEMNE, esti fu tu t

| CerealaCuOchi a răspuns:

Damn baiete, femeia nu e facuta ca sa serveasca batbatilor. Adica nu e facuta ca un cadou adus voua sau ceva in genul, dar nu ai noroc la fete foz din cauza asta

Răspuns utilizator avertizat
| CerealaCuOchi a răspuns (pentru AngelErmin):

Hai ma, tu vorbesti? Ai inceput deja sa generalizezi si fara sa ma cunosti... daca iti zic eu ca esti un obsedat sexual si fboy foar pentru ca esti baiat te ai simti fain?

Răspuns utilizator avertizat
| Lecorbusier a răspuns:

Nu stiu cine te a ranit dar ma indoiesc ca ai peste 30 de ani.nu va mqi dati batuti asa usir si poate daca n ati gasit inca fata ori trebuie sa asteptati sa va caute ea pe voi ori ai o metoda proasta de a atrage fete. Dumnezeu nu a facut o femeie penteu toata lumea si te a lasat pe tine fara sunt mii de femei care ti se potrivesc poate nu stii unde si cum sa le abordezi

Răspuns utilizator avertizat
| SLS92 a răspuns (pentru AngelErmin):

N-am ce sfat sa iti dau, asa am fost si eu ca tine, lasa ca nu e timpul meu, nu e timpul meu si am ajuns la concluzia ca ma minteam singur, ai grija ce faci sau ce mai poti repara

| Lecorbusier a răspuns (pentru AngelErmin):

Cu atat mai mult.esti un copil si pui intrebari de parca n o sa gasesti o femeie toata viata

Răspuns utilizator avertizat
| Lecorbusier a răspuns (pentru AngelErmin):

Nu cu atitudinea asta.pbn ai incredere in tine e cel mai iportant lucru in a cuceri fetele

| stiudetoate123 a răspuns:

Toate vin la randul lor, nu stiu cum arati dar: incearca sa te ingrijesti m ai mult sa i-ti faci parul sa te imbraci curat si cu stil (blugi, tricou, pantofi sport) si bagate in seama cu fete. Succes

Răspuns utilizator avertizat