| Erderen a întrebat:

Dacă ejaculez pe mine apoi o ating pe ea in zona aceea, poate rămâne gravida?

10 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sterge-te bine inainte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o atingi cu sperma se prea poate.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, fiindca ai sperma pe teava care se poate scurge in vaginul ei, iar daca fata este in perioada fertila o poti lasa gravida.

| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o satisfaci pe ea intai si dupa ce ai terminat cu ea, s-a incepi sa te auto-satisfaci pe tine, ca sa nu o mai atingi deloc si nici sa o spui la risc de sarcina?

| dullcat a răspuns:

Teoretic exista risc daca o atingi cu degetele sau organul sexual pe care se afla sperma abia ejaculata.Chiar vrei sa afli? Eu cred ca nu. laughing In momentul in care lichidul seminal se usuca, atunci spermatozoizii mor.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă este numai atingere, fără penetrare vaginala, nu poate sa rămână gravida.

| Robert2526 a răspuns:

Sanse exista, dar sunt pur teoretice. Te simti asa norocos?

| User123666 a răspuns:

Sanse sunt dar nu 100%

| KKK111 a răspuns:

Ce forum de copii p e n i b i l i laughing)))

| Paul754880338 a răspuns (pentru KKK111):

Susținut de adulți jenanți cu funcții de învățători. De asta tot întreabă copiii despre concepție ca si cum ar fi vorba despre contaminarea cu un virus sau iradierea cu ultraviolete, pentru ca sunt susținuți adulți care cred ca nu mai e nevoie sa citești despre asta, e suficient sa emiți teorii doar pentru ca ai o vârstă. Penibil și chiar enervant acest subiect promovat la nesfârșit și menținut ca fiind o dilema. Va recomand doamnelor și domnilor profesori de anatomie și fiziologie umana, precum si tineri dragi sa recitiți manualul. Spermatozoidul și ovulul care au sa dea naștere fătului în urma unei întâlniri in termeni și condiții precise, extrem de precise sunt parte dintr-un miracol lăsat de Creator și numit Naștere. O avea el umor Dumnezeu, dar nu poate fi vorba naștere prin atingere, sau prin blugi sau prin capacul toaletei, cum am mai citit pe aici. Hai oameni buni sa ne trezim! Lăsați măcar copiii ăștia sa crească necontaminati de prostie și incompetenta.