| LanguageMaster a întrebat:

Dacă ești student (băiat),merită să cunoști fete în alte locuri decât cele în care întâlnești numai studenți (gen facultate, cantină etc.)?

9 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Depinde de ceea ce inseamna pentru tine "merita".

| VoidEternal a răspuns:

De ce nu ar fi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar dacă nu sti sa vorbești cu ele nu merita, timiditatea se taxează in zilele noastre, dacă nu deții arta seducției este destul de dificil sa cunosti așa fete random dacă nu ai un anturaj care sa îți facă liceală sau la un job.
Fetele, majoritatea sunt atrase de șmecheri, de Bad Boys, fete serioase și cuminți sunt pe cale de dispariție, majoritatea aleg cocalarii, bimbardierii in detrimentul unui băiat liniștit, pentru ele nu reprezintă interes prea mult, nu este o provocare, suntem percepuți ca fiind plictisitori noi ăștia cuminți, liniștiti! Trăim intr-o generație a cocalarilor, a bombardierilor, parașutelor care bunul simt, educația și cumințenia nu mai este o virtute ci un defect, bârfa și răutatea apropie oamenii, pentru ca majoritatea sunt barfitori și rai, cu 100 de fete in funcție de interes!
Ele percep iubirea sti cum? Cardul full, asta înseamnă iubire pentru foarte multe, nu toate sunt așa dar majoritatea sunt materialiste și perverse, ele nu vor fi ale tale pentru totdeauna ca pe vremuri, sunt instabile, aleg sa o ardă cu mai mulți, femeia nu mai e proprietatea nimănui in 2022, așa ca concurenta este foarte mare când vrei sa cucerești, sa o păstrezi lângă tine, nu oricine reușește, este foarte greu, trebuie sa fi foarte deștept și descurcăreț sa o faci sa iubească doar pe tine, multora le place sa fie făcute poște, și astea ce par apartament cuminți sunt foarte perverse și instabile, oricând, in orice moment ți-o poate cuceri un cocalar pentru ca sunt proaste și dezorientate, nu știu ce vor de la viața, sunt instabile, din fericite nu sunt toate așa, dar poate dura o viața întreaga sa găsești o fata sinceră, diferită, cu principii care sa te iubească doar pe tine, sa te accepte așa cum ești, sa nu te însele!

| Danny28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi decât să cauți toată viața, mai bine singur. În cele din urmă tot te va lăsa pentru altul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danny28):

Merita sa cauți! Eu am găsit, dar mi am bătut joc ca era prea timida, tăcută, fata aia chiar m-a iubea, am fost și eu un copil, am greșit, dar mi-am învățat lecția. Eu sunt conștient ca fata ca aia va fi foarte greu sa mai găsesc, gândește-te ca ea m-a suna mereu, pe Facebook am cunoscut-o, dar asta nu înseamnă ca nu trebuie sa lupți pentru ceaa ce te face fericit doar ca tu ești diferit, vulnerabil, timid, prost, pampalau, anxios, depresiv! Niciodată nu trebuie sa fi înapoi oricât de greu este, niciodată nu trebuie sa te resemnezi indiferent câte probleme ai, și cum este lumea! Am zis așa ca și idee, o poți găsi in orice moment dacă așa decide natura, primordial este sa fi tupeist, încrezător in tine, sa ai atitudine, sa nu fi timid, sa fi cât de cât sociabil, decent îmbrăcat, o freza modernă, un parfum okeish și poți avea șanse, dar dacă ești foarte anxios, foarte timid, sau nu ai abilitați sociale, de comunicare este un adevărat handicap, dar niciodată nu trebuie sa renunți, pana la ultimul strop de sânge merita sa lupți atât cât vorbim depre ce ne face pe noi împliniți, Fericiți, și ce ne aduce liniștea sufleteasca

| Danny28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am avut iubite și toate m-au lăsat pe motivul că "sunt un băiat super ok și merit ceva mai bun". Aceeași minciună de fiecare dată. După vreo două săptămâni le vedeam cuplate cu cocalari și bombardieri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Danny28):

Exact ce spuneam și eu laughing te cred!
Imi pare rău sincer sa aud asta sad

| Danny28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ultima cu care am fost împreună a fost într-o gașcă de cămătari că cică avea spate, dar mi-a spus de gașca aia când eram deja cuplați, dacă îmi spunea înainte nici nu mă cuplam cu ea. În timpul relației se tot plângea că o urmăresc persoanele respective din gașca aia și le vedea mașinile. Păi eu ce naiba să-i fac dacă se bagă în găști cu tot felul de tâmpiți? De fiecare dată când auzeam că se plânge îmi venea să îmi smulg părul din cap. Îmi părea rău de ea, voiam să o ajut, îi dădeam sfaturi cum că să facă plângere la poliție că taică-su e polițist și ea nu voia că cică îi era frică. Băi las-o naibii, te plângi că ești urmărită de cocalari cămătari, dar nu vrei să faci nimic ca să rezolvi problema. Nu cred că mai vreau vreo relație, sincer să fiu.

| Together a răspuns:

Cand esti student ai o gramada de oportunitati din cercul social prin simplul fapt ca te invarti intre oameni de aceeasi varsta. E o perioada pretioasa, din punctul de vedere al relatiilor.