| Demeister a întrebat:

La facultate,ca şi student, eşti plătit dacă participi la conferințe/simpozioane?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti platit, acelea sunt legate de studii.

| Demeister explică (pentru Ioandelasal):

La facultatea de medicină, de exemplu, ce activități nu sunt legate de studii?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Demeister):

Nu stiu, n-am facut medicina, dar nu cred ca poti fi angajat pentru a munci acolo, daca esti student la acea facultate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba mai mult unele trebuie sa le platesti tu ca sa poti participa

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, nu ești plătit. O faci din plăcere, participi din pasiune, iar acest lucru îți dă încredere în tine, îți dezvoltă abilitățile, cunoștințele și, mai ales, motivația.

| alexandrualind a răspuns:

Nu.