| codegirl a întrebat:

Daca fac dragoste cu 5 zile inainte sa imi vina stopu si baiatu respectiv ejaculeaza in mine sunt sanse sa raman gravida?:-s ast raspunsuriile voastre!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca menstruatia ta este perfect regulata, riscul e mic, cam de 5%.

| monyk a răspuns:

Buna, da, se poate! Niciodata nu poti sa fi sigura ca nu ramai, chiar si atunci cand te protejezi exista un mic risc, mai ales cand nu te protejezi...sunt sanse foarte mari sa ramai gravida, pentru.ca desi se spune ca riscul e mai mic cu o saptamana inainte de menstruatie, nu e chiar asa, aceasta metoda nu e deloc sigura, mai ales ca s-a terminat...mai ales sa ai si neregulata menstruatia, atunci sansele cresc. Cel ma indicat este sa iti faci un test de sarcina daca esti in situatia asta!
Si pe viitor protectie cu anticonceptionale sau prezervativ, macar daca tot te bazezi pe metoda calendarului, adica numarand perioada nefertila, macar sa nu se fi terminat in tine? De unde atata inconstienta? Cum sa o faci neprotejat si sa se si termine in tine, fara o protectie?!
Poate ai noroc dar ai grija mare pe viitor.

| madia a răspuns:

De ce nu faceti mai bine sex protejat? Decat sa stati cu stres?