| Moldova a întrebat:

Daca himenul se afla la intrare cum poti sa faci sex prima oara si sa nu curga siinge la fata,, iar a doua oara sa curga?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi elastic si sa permita un penis mai subtirel (sau o erectie incompleta).

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece sa curga a doua oara?! trebuie pacalit cineva?!

Unele, cam 2-3 la mie, se nasc fara himen, iar altele il au suficient de elastic!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca te referi la sexul normal, nu asa cum a zis @soseta ucigasa, atunci, la primul contact himenul a fost elestic si nu s-a rupt, si din cauza ca fiind prima data ea nu a fost lubrifiata ca sa poata fi penetrata adanc. A doua oara, ea s-a relaxat, probabil ca s-a excitat suficient ca penetrarea sa se faca complet si astfel hmenul care era elastic s-a rupt! Este o explicatie!

| llllllllllll a răspuns:

Este normal. Himenul se afla la majoritatea fetelor la aproximativ 2 mm de la intrarea in vagin. Este foarte probabil ca, himenul sa fie elastic si, sa se fi produs doar o simpla fisura. Sunt fete care au himenul putin perforat, iar pana la ruperea totala a acestuia dureaza 3 4 sau mai multe acte sexuale. Se poate ca, himenul sa nu mai fie "acolo ". Se poate ca in copilarie, sa se fi rupt, fara sa-si dea seama persoana respectiva [sangerarea nefiind obligatorie] sau, prin anumite exercitii fizice, sa se fi rupt cu timpul, sau in cele mai putine cazuri, acesta sa nu existe. Intr-adevar sunt putine femei care himenul lor, a fost inexistent de la nastere. Si, de asemenea, himenul poate fi atat de elastic, incat sa nu se rupa niciodata, pana cand acea fata va naste. Sunt nenumarate cai prin care se poate explica intrebarea ta, dar repet, sangerarea poate sa apara dupa nenumarate acte sexuale.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| cosima11 a răspuns:

Himenul poate fi elastic si sa nu se rupa de la primul contact sezual. poate prima oara nu a intrat atat de tare incat sa se rupa.si nu e chiar la intrare ca daca ar fi asa toate fetele s`ar dezvirgina cu tampoanele [ca sa nu primesc stupizi mentionez ca tampoanele sunt cele care se introduc, gen OBlaughing ]

| soseta ucigasa a răspuns:

Prima oara faci oral, sau anal si a doua oara normal. Simplu

| IrxnIroxyI a răspuns:

Ba e chiar la intrare, dar tampoanele sunt mai subtiri decat un penis, asa ca nu te dezvirginezi.

| NoName_4194 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel tongue. aveam himenul elastic. prima oara nu s-a rupt. dar a doua oara da!