| ForeverAnonim a întrebat:

Daca ieri am facut sex si s-a rupt prezervativu si am lasat in ea, si azi i-a venit ciclul mai exista sanse sa fie gravida sau ceva?

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai exista nici un risc

| Prezidentul a răspuns:

Prezervativu se rupe daca nu e pus bine

| ywar a răspuns:

Sa explice cineva pentru toata lumea cum faceti draguta de se rupe prezervativul? ca sa intelegem si noi. Multa lume se plange de asta pe acest site si noi nu intelegem.
Daca voi baietii [cica viitori barbati] va aruncati in ea ca si cum ar fi piscina cred ca ar fi o posibila explicatie.

| Wehrmacht a răspuns (pentru ywar):

Sau poate fi o greseala la fabrica.Nu este 100% sigur ca acele prezervative nu se pot rupe.Ce vrei? Sa le testeze?

| ywar a răspuns (pentru Wehrmacht):

Prezervativele se testeaza pe standuri - se numeste tehnic incercare elastomer - un prezervativ se rupe greu. Unul din motive este faptul ca lipseste lubrifierea corespunzatoare a vaginului. Ar mai putea fi tot felul de geluri - cica adjuvante care nu fac decat sa atace latex-ul si exemplele pot continua!

| Kaℓi a răspuns (pentru Wehrmacht):

Era o vorba... fabrica de prezervative are si sectie de biberoane, so... big grin

| Alcyon a răspuns:

Poate sa faca un test de sarcina, ca sa scapati de framantari. Ai raspunsul in cateva minute. Sfatul meu este ca de-acum incolo sa folositi doua metode in acelasi timp (ex. prezervativ si metoda calendarului sau coitus interuptus).

Nu stiu cum faceti ca vi se tot rup prezervativele. Ai grija ca si prietena sa fie excitata, ca de la frecare (fara lubrifiere), se pot deteriora. Ca sa nu mai spun, ca pe saraca fata cred ca o trec toate sudorile, de usturime.

| lavinutsa a răspuns:

Cumpara-i anticonceptionale e perfect chir azi sa ia dn folie.

| Vince a răspuns:

Ciclul apare la foarte multe femei care sunt insarcinate,deci ai sanse destul de mari sa o fi lasat insarcinata. Daca s-a rupt prezervativul, si tu ai simtit asta, trebuia sa cumparati pastila de a doua zi, dar acum e prea tarziu, mai ramane de facut avort.Asta in caz ca nu doriti sa pastrati copilul.

| ForeverAnonim explică (pentru Vince):

Pai normal era sa-i vina acuma la sfarsitul luni nu i-a venit ciclul din cauza aceea...

| Vince a răspuns (pentru ForeverAnonim):

Daca trebuia sa vina la sfarsitul lunii, si a venit acum, se poate intampla ca acesta sa fie dereglat din cauza ca ai lasat in ea.

| ILoveM a răspuns:

Da, sansele sunt inca valabile. Femeile pot avea menstruatie chiar si pana in luna a 3a - 4a de sarcina