| anonim_4396 a întrebat:

Daca ignori o persoana, o faci sa devina mai interesata de tine, mai exact o faci sa-i pese de tine, ii trezesti interesul? Am auzit multe persoane spunand chestia asta. Voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca aceasta afirmatie este valabila in lumea copiilor. Orice om normal va trata pe cei din jur cu aceeasi moneda cu, care este el tratat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Depinde cat de des

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Vei avea doar de pierdut daca incerci sa faci asta. poate ca functioneaza doar daca el, sau ea de ce nu,. sa fie foarte disperat/a, dar altfel, nu... nu faci decat sa distrugi ceea ce ai reusit sa construiesti

| ELEMENT3110 a răspuns:

Pai daca are un grup de prieteni imediat uita si nu-i mai pasa.

| Loredana123 a răspuns:

Da chiar asa este si eu de multe ori am facut asta si am verificat asta. Cu cat ignori mai mult persoana acea (dar vorbesti cu ea doar cat sa o faci sa vada ca esti special ). De exemplu o colega pur si simplu nu ma lasa in pace eu o ignoram pentru ca nu imi placea, ma suna intruna si ma stresa. Si chiar mi-am dat seama ca eu o ignoram si ii trezeam curiozitatea fata de mine, si atunci am incercat o chestie : am sunat-o, am disperat-o cu mesajele etc... si chiar ma evita in acea perioada, dar dupa m-am plictisit eu si tot s-a tinut dupa mine. Deci da... vorbeste cu o persoana si daca vrei sa iti acorde atentie ignor-o, dar nu mereu, cand te baga in seama raspunde-i

| aaadddyyy a răspuns:

Iti spun ca da, pentru ca prin asta trec si eu in momentul asta. Pana acum cateva saptamani eu il ignoram pentru ca nu aveam timp de nimic; munca si facultatea imi ocupa tot timpul dar inca vorbeam aproape zilnic si acum eu am incercat sa imi fac timp pentru el si el nu ma mai baga in seama si nu stiu ce sa mai fac.

| momo0988 a răspuns:

Da dar in unele cazuri daca esti prea indiferenta fata de persoana respectiva s-ar putea sa o pierzi si ai regreta asta asa ca fii indiferenta cu masura happy