| elenaa1984 a întrebat:

Dacă îmi simt burta tare și puțin umflata, poate fii un semn de o posibila sarcina? Specific ca in urma cu o săptămâna jumătate iubitul meu a intrat in mine doar de doua ori neprotejat, dar fără ejaculare.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai doar gaze in burta!
Burta umflata de la sarcina, iese in evidenta dupa 4-5 luni de sarcina, nu la 1 saptamana de la sex.
Daca esti insarcinata de 1 saptamana, sarcina este in stadiu celular, adica cat un bob de piper, deci imposibil de vazut sau detectat si imposibil sa umfle burta.

6 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Burta tare și umflată după 2 săptămâni de contact sexual, înseamnă doar un colon leneș și acumulare de gaze, materii fecale în interiorul intestinelor.
Test de sarcină ați făcut?
Dacă da, și este negativ cereți de la farmacie, ceai sau pastile laxative.
Când ați avut ultimul scaun. Normal trebuie zilnic.
Dar, poate fi și o proastă circulație sanguină.

| RoCkKiD a răspuns:

Poate fi si semn de balonare.

| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz semnele mentionate : ""îmi simt burta tare și puțin umflata, poate fii un semn de o posibila sarcina?"" in niciun caz NU au nici cea mai mica legatura cu posibilitatea sa existe o sarcina formata si instalata. Este posibil sa apara in urma unei indigestii care poate provca senzatia de balonare. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine nu poti sa fii gravida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fii o sarcina, poate fii un cozonac, cine stie

| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual macar pe viitor!