| 1libercugetator1 a întrebat:

Daca iubirea e sinonima cu suferinta atunci singuratatea este sinonima cu fericirea?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă.
Pleci de la o premisă greşită, generalizând.

Şi suferinţă, şi fericire pot fi găsite în toate. Sunt stări şi stări...

| WillWright a răspuns:

happy Daca majoritatea sufera din dragoste, nu inseamna ca iubirea nu exista, sau mai stiu eu ce!
Exista clar, doar ca putin sunt in stare sa o gaseasca!

| h3r a răspuns:

Ce le ai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirea nu e sinonima cu suferinta. Despre iubire se spune ca e o durere placuta. Daca alegi sa dai frau liber sentimentelor iti asumi un risc. Dar nu inseamna neaparat ca vei suferi.
Si nu, singuratatea nu e sinonima cu fericirea. Sunt oameni carora le e teama sa isi asume riscuri, sa aiba incredere in oameni si atunci se inchid in ei. Dar asta nu-i face fericiti. Se tem sa nu sufere si probabil sufera mai mult singuri.

| blueheart a răspuns:

Iubirea e sinonima cu iubirea, suferinta cu suferinta, singuratatea cu singuratatea. Daca alegi sa fii singur cu siguranta esti nefericit. Daca alegi sa iubesti exista riscul de a fi ranit si sa suferi. Dar exista si sansa de a fi fericit. Toate au legatura intre ele dar nu sunt sinonime decat cu ele.

| D3vilAngel a răspuns:

Nu este sinonim

| Ady994 a răspuns:

Iubirea nu e sinonima cu suferina... Dar de l; a iubire la suferinta e doar un passad. Si in nici un caz singuratatea nu e sinonima cu fericirea.