| Bufferia a întrebat:

Ce sunt pentru voi:loialitatea,prietenia,iubirea, singuratatea si fericirea? Dau funda
Ps:Cat mai profund

Răspuns Câştigător
| Miki1999 a răspuns:

Loialitatea: este atunci când deşi fructele vecinului sunt mai bune tu rămâi la pomul tău.
Prietenia: este atunci când deşi unul are probleme nu te dai înapoi să-l ajuţi sau chiar să plângi alături de el.
Iubirea: este un sentiment care te face să simţi că pluteşti pentru câteva secunde în schibul a multe momente de suferinţă, dar merită. Iubirea este atunci când te pierzi în privirea lui, atunci când nu-l vezi îl cauţi cu privirea, atunci când nu-l vezi şi simţi că-ţi lipseşte deşi lipseşte de câteva minute, atunci când eşti în stare să îţi sacrifici propria fericire pentru el. Atunci când el râde tu să plângi şi chiar dacă te vede tu săsusţii tare că eşti bine. Iubirea înseamnă sacrificiu.
Siguranţa: este atunci când el te strânge în braţe şi simţi că nimeni şi nimic numai pot ajunge la tine.
Fericirea: este sentimentul pe care îl simţi când cei iubiţi ţie sunt fericiţi, este atunci când te porţi ca tine însăţi măcar câteva minute.

7 răspunsuri:
| AirănMeidăn a răspuns:

Substantive comune

| anonim_4396 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Cat de profund...
Am pus pana si puncte de suspensie ca sa-mi exprim admiratia.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc, multumesc

| Kaℓi a răspuns (pentru AirănMeidăn):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"prietenia" prostii pentru copii.
singuratatea = fericire

| SoranaCs a răspuns:

Loialitatea : Tine ceea ce este importanta si iti pasa pentru tine si nu da celor din jurul tau.
Prietenia : Prietenia este atunci cand sufletul tau este strans legat de cele ce ii se intampla unui fost strain care acum ti-a devenit prieten.
Iubirea este atunci cand tu cauti ceea ce este mai bun in persoana iubita si incerci sa o indrepti spre ceea ce este bine.
Singuratate este atunci cand esti abandonat de cei dragi, iar ei nu iti mai acorda atentie si sunt indifereni fata de tine iar tu nu mai ai cu cine comunica deschis.
Fericirea este atunci cand nimic nu iti poate lua zambetul de pe fata, iar pana si cel mai groaznic lucru te poate face fericta, sa zambesti sa uiti tot ceea ce este rau.

| Ceva123 a răspuns:

Loialitate:nu tradeaza pentru ceva ci sta doar cu acel cineva care il considera merituos loialitatii lui
Prieteni: acele persoane care nu te abandoneaza la greu si iti stau alaturi in toate momentele vietii.
Singuratatea: momentul de liniste interioara pentru a-ti reuni gandurile si pentru limpezirea sufletului.
Fericire: orice moment bun si minunat in viata impartasit alaturi de cei dragi.