| taineamea a întrebat:

Daca la prima intalnire cu el/ea nu simtiti o atractie va mai intalniti si a doua oara cu acea persoana? Cand spun atractie ma refer la ca faptul ca sa va atraga macar prin ceva din aspectul fizic, sa apara si din discutia voastra sau eventual dintr-un sarut (french kiss) sau mai multe...

7 răspunsuri:
| Tuitiiii a răspuns:

Helau. Categoric nu.:] Daca nu simti absolut nimic, nu are rost.happy

| Giutsa a răspuns:

Buna draga mea sau dragul meu. Eu am stat cu un baiat 4 ani de zile si in primele saptamani nici nu puteam sa il suport pentru ca nu imi placea de el ca aspect dar imi placea personalitateaa lui.In viata nu conteazza numai aspectul fizic crede`ma! Poti sa stai cu un baiat frumos cu banii si toate calitatile posibile si sa te insele sau sa te bata si degeaba te atrage aspectul fizic daca nu stie sa te respecte. In principiu uita`te la un baiat/o fata la caracter pentru ca asta e cel mai important. Daca ti-am parut absurda si cu idei``batranesti`` sa ma scuzi.Dar in ziua de azi toate fetele se uita la baieti la portofel si frumusete si sunt tratate ca niste t***e de acei ``jmecheri``. Sper ca te-am ajutat. Pup

| taineamea explică (pentru Giutsa):

Nu pun cel mai mare accent pe aspectul fizic, dar uite la prima intalnire mi-a vorbit cu zambetul pe buze de fosta si cum s-au distrat la mare, are 27 de ani si cat de curand va raamne fara job pentru ca firma va da faliment si el nu-si cauta altceva, prefera sa stea toata ziua si mi-a spus ca atunci cand vede pe net ca sunt sute de persoane care si-au depus cv-ul la o firma el nu-l mai depune pe al lui. Cand va raamne fara job ce va face? Va fi intretinut de ai lui? Nu caut un barbat cu bani pentru a ma scoate in oras sau a-mi face cadouri dar macar sa-si castige banii cu care sa se intretina. Si eu am unele idei invechite asa ca nu e o problemawinking Mersi pentru raspuns, te pup

| allymiki a răspuns (pentru Giutsa):

Ai mare dreptate tongue dupa cum am spus mai sus asa si prietena mea nu simtea pentru prietenul ei nici o atractie si acum tine la eltongue si in ziua de azi rar gasesti baieti cuminti care sa te respectewinking

| allymiki a răspuns:

Nu-i adevarat Tuitiii, am o prietena care sta cu un baiat de 6 luni.si la inceput pur si simplu nu simtea nimic pentru el adica atractia aia fizica doar, felul lui de a fi si acum tine foarte mult la el ...si e si atractia aia.Dar acum depinde de fiecare om in parte :p

| taineamea explică (pentru allymiki):

Si daca nu e nici acea atractie fizica? Si de exemplu iti vorbeste la prima intalnire de fosta si in plus curand va ramane fara servici si nici nu-si cauta si are 27 ani - in cazul asta ce ai face?

| allymiki a răspuns (pentru taineamea):

Daca de la prima intalnire a vorbit de fosta, nu e nici o atractie, si nu isi cauta nici de servici inseamna ca nu are prea multe planuri pentru viitor in aceste circumstante nu se poate lega o relatie. Deci mai bine iti cauti un alt baiat