| Bubu a întrebat:

Daca persoana iubita v-ar insela cum ati reactiona? si daca ati alege sa va razbunati pentru asta... ce razbunare ati aplica?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

M-as despartii de ea dupa ce vom socializa pe aceasta tema. O sa-i cer unele explicatii in legatura cu infidelitatea si nimic mai mult. Nu apelez la cuvinte vulgare sau comportament coleric.
Nu doresc sa ma razbun!
O relatie de dragoste esuata, nu ar trebui sa influenteze negativ o eventuala relatie de prietenie. Daca nu am reusit sa intretinem dragostea vie, asta nu inseamna ca nu putem da nastere unei frumoase relati de prietenie.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As pune capat orice conversatie cu ea si as da-o uitarii pana cand asi gasi alta prietena aia da dupa un timp asa sa imi treaca amarul laughing (a fost doar un exemplu) eu raman singur toata viata

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sigur nu m-aş răzbuna, sigur nu aş ierta (nici măcar o dată) şi sigur nu ar mai auzi de mine.
Dacă eu aş înşela-o, m-aş aştepta la un tratament identic.
Oricum, eu prefer să-i dau motive să fie fidelă decât să irosesc energie gândindu-mă dacă mă înşeală sau nu.

| Zenithf a răspuns:

Hmm, stii vorbele astea din batrani: "razbunarea, arma prostului", "cui pe cui se scoate", "revenge is a dish best served cold" (asta-i din engleza :->)
Hmm, cred ca m-as prosti un pic, si as plati cu aceeasi moneda, la rece. rolling on the floor

| madalicious a răspuns:

Cu siguranta i-as face crize de gelozie in fata, si dupa-aceea as pune pe cineva sa-l bata. Clar! Cu mine nu-i de joaca. laughing

| Drums a răspuns:

Pai, de razbunare:
eu sunt fata deci daca m-ar insela un baiat:
depinde:
daca ti-ai inceput viata sexuala ii spui ca ii mai dai o sansa, il dezbraci, il dai afara pe usa dezbracat iar hainele lui sunt la tine.
ii spui ca i le arunci pe geam afara in 10 min.
si l-ai facut de ras...

| Dramaa a răspuns:

Buei daca te-a inselat inseamna ca relatia nu mai merge si a fost las sa spuna asta. Razbunarea este arma prostului. Daca as fi inselat l-as felicita pe el in primul rand si Ei nu i-as mai da nici Buna. Si as face-o intr-un oarecare fel sa regrete ca m-a pierdut. Dar cine ma are nu are de ce sa ma inselelaughinglaughing Atata timp cat o fac fericita pe toate planurile si mai ales sexual.happy DA-I TOTUL PENTRU A NU CAUTA LA ALTUL CE NU II DAI TU!

| Bubu explică:

Era o intr generalatongue ca p mine nu m. a inselat nimeni laughing

| IrInA_3016 a răspuns:

Pai sa iti spun cum am facut eu cand am patit asa ceva: cand am aflat m-am despartit de el, recunosc ca am suferit, dar dupa cateva saptamani m-am impacat cu el si l'am facut sa fie nebun dupa mine. fara sa ma culc cu el.in 6 luni facea doar ceea ce vroiam eubig grin intr'o sambata seara a venit la mine, mi-a adus trandafiri si a fost o seara superbalaughing cand a ajuns acasa mi-a trimis sms ca sunt viata lui, ca ma iubeste enorm si chestii din astea, iar eu i'am raspuns "vreau sa ne despartim, nu te mai iubesc". a fost distrus, dar asta e: roata se intoarcebig grin :*

| Fleur a răspuns:

As ramane extrem de dezamagita, si chiar daca il iubesc mult m-as desparti de el. Un om ce insala o data si este iertat, insala si a doua oara pentru ca stie ca va fi iertat. Razbunare? mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu m-as razbuna. Daca m-ar insela mi-as da seama ca e un om de nimic si ca nu merita.As uita de el si l-as ignora total.

| Andreea9222 a răspuns:

1)daca m-ar insela o data si l-as iubi, l-as ierta
2)daca se repeta l-as parasi
3)"razbunarea arma prostului" dar daca neaparat vrei fa-l gelos cu prietenul lui cel mai bun

| angelina_1424 a răspuns:

Buna mai eu nu ti-asi spune sa te razbuni vorbeste cu el vezi ce explicatie iti da si daca tu vrei sau crezi ca il scuteste de ce a facut e decizia ta daca vrei sa il ierti. Razbunarea e arma postului, daca el te-a inselat nu stiu cum ai putea sa te razbuni pentru ca facandu-i acelasi lucru nu cred ca razolv nimin nu stiu daca l-ar durea deoarece el ti-a facut acest lucru deoarece nu i-a mai pasat de tine cred.
O zi buna:*

e