| teutzyka a întrebat:

Daca prietenu/prietena (iubitul/iubita mai exact) vostru s ar compoprta frumos cu voi cand sunteti doar voi 2 si cand sunteti cu mai multa lume parca nici nu ati existasad ce ati face? cum ati reactziona? ce i ati spune? fundita:X

Răspuns Câştigător
| Romelya314 a răspuns:

De-a lungul timpului am invatat ca cea mai buna metoda e sa discutzi deschis fara ocolisuri! Daca spui ca se comporta frumos cand sunteti doar voi doi, atunci e momentul sa deschizi si subiectul acesta. Pur si simplu intreaba-l de ce este asa distant cand este cu alte persoane in preajma! Insa, poate fi si o problema in ceea ce te priveste pe tine... Poate nu esti u suficient de comunicativ/a, sau poate nu ti-ai dat seama cum sa te integrezi.
Alta varianta ar fi aceea de "a intoarce roata". O mica adunare cu niste prieteni apropiatzi, si sa-l marginalizatzi pe el, poate asa o sa-si de-a seama cum e sa nu fi integrat... Insa nu recomand modul acesta...

Eu as discuta cu el/ ea si as reusi sa gasesc problema, ca sa pot sa o rezolvhappy

Multa bafta!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"adica mai importantzi sunt baietii decat pr lui?" - Da! Şi e firesc să fie aşa!
Oamenii care nu m-au dezamăgit niciodată şi care-mi sunt apropiaţi se prioritizează în ordinea anilor de când îi ştiu.
Prietena de 3 luni nu trece niciodată în faţa unui prieten apropiat pe care-l ştiu de 10 ani.
Ah... şi cât priveşte întrebarea ta, nu m-ar deranja cu nimic. Tandreţurile în general sunt pentru privat şi nu pentru afişare.
Salut.

| тecнιннιlα a răspuns:

As face ca drk straight face

Adica cand ii cu mine stie si poate sa se comporte frumos dar cand ne vede cineva eu dispar din peisaj? Ce drk ii e rusine cu mine SAU? Ii pasa mai mult de parerea "prietenilor" sau de gura lumii decat de mine (de tine :d)? raised eyebrows. Vb cu el si vz dc face asa. Un baiat cand tine la o fata nu`i pasa de ceilalti decat de ea, din contra face pe drk in 4 numa ca sa-i fie ei bine si sa fie fericita. Vad ca u nu esti nici fericita si nici el nu cred ca ii indragostit. Scz dar cred ca mai bine ori discuti cu el dar serios, cu o voce hotarata ori il lasi si cauti pe cineva mai bun :*. Succes. :d

caramela
| caramela a răspuns:

Seriozitate in ziua de azi nu mai gasesti nici la femei dar nici la barbati. Daca persoana de langa tine nu te apreciaza la adevarata ta valoare doar in intimitate, cred ca ar trebui sa iti pui un semn de intrebare, sa te intrebi daca nu cumva tu esti cea vinovata sau sa stati de vorba si sa iti impui punctul de vedere, iar daca el o va da in SF-uri inseamna ca nu te merita si vrea de la tine ceea ce vor toti barbati. Impunete atat timp cat nu e tarziu...Succes!

| Kiko a răspuns:

Draga teutzyka, de obicei baietii fac asa. De obicei baietii se dau mai smecheri in gasca, iar cand e singur cu tine normal ca se comporta de fapt cum e el.

Daca sa-r comporta cum se comporta cu tine in particular, in fata gastii, ar rade de el, ori ar fi gelosi, indiferent de varsta.

Nu te supara pe el. Lasa-ll sa se comporte cum se comporta cu prietenii lui si cum se comporta cu tine.

E f bine asa.

fundita?

| Sophie_6140 a răspuns:

Inseamna ca nu ii pasa prea mult de tine. Un om nu te iubeste doar in privat.
Ar trebui sa te puna pe ganduri atitudinea lui. Vorbeste cu el despre asta si vezi ce explicatie are pentru comprtamentul lui fata de tine in public.

| teutzyka explică:

@Romelya314 eu sunt ft prietenoasa comunikativa
azi am fost la suc si cu pr dea mei si de ai lui si pr lui se inteleg ft binen cu mine la un moment dat nul baga nimeni in seama lui i a sunat telu si a l am intrebat pleci? si el ma intorc apoi la 5-10 min ma suna simi sp vezi ca am plecat
si prietenii lui ma consolau... si nu am mai stat nici eu mult si l am vazut pe el cu niste baieti prin oras
adica mai importantzi sunt baietii decat pr lui?crying