| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt pe stop pot sa merg la denii si inviere

sau la biserica normal... funda >:

12 răspunsuri:
| dincolodevise a răspuns:

Da normal ca poti sa mergi.

| nimiiiiiic a răspuns:

Fata mea du-te linistita la biserica! Nu-ti face idea ca, menstruatia ti-ar putea afecta cumva viata religioasa. Oricum doar tu vei sti ca esti pe stop, nimeni altcineva happy

| chiury a răspuns:

100% raspunsul e NU... nu ai voie, este un pacat, fetele nu au voie sa intre in biserica atunci cand sunt pe stop, sa nu mai faci asta daca deja ai facut-owinking

| yourfriend111 a răspuns:

Da daca stai in pridvor
Dar nu toate bisericile au.

| yourfriend111 a răspuns:

Iti repet pentru ca sunt 100% sigur
Pacat mai mare este sa nu te duci la biserica.
Du-te si stai in pridvor(zona facuta special pentru femei in perioada menstruala)
Nu atinge cele sfinte.

| cosereanca a răspuns:

Poti sa mergi la biserica, fiindca menstruatia este lasata de Dumnezeu, conditia este sa nu te duci prea aproape de altar, sa stai mai la coada, cum s-ar zice.

| edc a răspuns:

Categoric nu! sunt foarte sigurabig grin
eu am intrebat un preot si mi-a zis ca nu.

| Cristina300798 a răspuns:

Este indicat sa nu mergi la biserica cat timp esti in perioada menstruatiei, deoarece se zice ca este pacat ca femeia sa intre ''murdara'' in casa Domnului.

| fCD a răspuns:

Nu. Daca esti pe stop nu poti intra in biserica indiferent de sarbatoare.

| SpEcIaL1 a răspuns:

Eu am intrebat-o pe profa de religie si a zis ca putem merge dar nu cand ne impartasim sau spovedim...am citit undeva ca nu putem atinge icoanele sau saruta...

| InVisible99 a răspuns:

Mda,dar sa stai in pridvor sau cat mai in spate si sa nu atingi cele sfinte,adica cruce, icoana, apa sfintita etc etc

| BacaCostin a răspuns:

Voi si biserica voastralaughing)