| baitulcereajutor a întrebat:

Daca un baiat (dupa ce intreaba o fata daca vrea sa fie cu el si ea spune ca da) nu face nimic adica:nu o tine de mana, nu o ia in brate, nu o saruta, si apoi zice ca fata nu il baga in seama...
1) Ce credeti ca are baiatul?
2)Credeti ca ar fi bine ca fata sa faca primul pas adica sa faca toate astea?

Răspuns Câştigător
| xBiiaM a răspuns:

1. Ori baiatului ii e rusine cu ea, ori este timid happy... Sau cum a fost mentionat mai jos, foarte fraier. Probabil s-a combinat cu ea din batjocura. Tipic baietilor!
2. Nu prea cred ca e bine ca fata sa faca primul pas, daca el a intrebat-o primul pe ea, trebuie tot el sa continue. Daca o lasa pe ea, ea va pica de fraiera si nu ii mai iese nimic! Dupa-aceea se vor auzi barfe ca : "Doamne ea a facut primul pas, ce proasta! laughing" si tot asa. Pare cam nasol sa o lasi pe fata sa conduca, daca baietii totusi sunt baieti, sa faca ei tot ce le sta in putinta, nu sa lase o fata cu ochii in soare. Fata aia sa astepte aiurea dupa el si el sa nu faca nimic, si tot el sa ii deie papucii ca a fost vina ei ca nu a facut primul pas.
Deci ce concluzie tragem din asta?
1. Daca baiatul ii da papucii, spune ca a fost vina ei ca nu a reactionat.
2. Daca fata ii da papucii, a fost vina lui ca a facut-o sa astepte!
Si mai am o concluzie : Fata sa astepte aiurea dupa el si tot el sa o lase cu ochii in soare. Pai ce relatie ai facut din asta? O relatie din care se aud barfe, din care persoanele care candva au fost apropiate acum sunt despartite, si 2 inimi frante! pentru ca amandoi vor avea o mica vina.
Sfatul meu: Intr-o relatie se actioneaza repede, indiferent de riscuri. Baieti, nu trebuie sa va fie rusine cu o fata! Daca ati ales-o, respectati-o si iubiti-o, pentru ca ea se va indragostii de voi si tot ea va va iubii. Nu o lasati cu ochii in soare dupa o ora :-

| baitulcereajutor explică (pentru xBiiaM):

Crezi ca fata ar trebui sa ii mai dea o sansa sau sa il paraseasca?

| xBiiaM a răspuns (pentru baitulcereajutor):

Eu zic ca daca chiar i-ar pasa, ar trebui sa ii dea o sansa.
Daca nu ii va pasa il va parasii direct oh go on.
Acum depinde cum e situatia :*.

9 răspunsuri:
| ĦΔŁŁØẄΣΣЙ a răspuns:

Raspunsurile se pun in limba romana, multumesc!

| Awesom a răspuns:

El e din cale afara de timid si asteapta pana iti pierzi tu interesul.

| MaTrIx8378 a răspuns:

Cel mai simplu raspuns, e timid baiatul

| neutrino a răspuns:

Baiatul a pus si el intrebarea asa, fara sa stie ce urmari pot fi. Asa a auzit si el de la altii ca trebuie sa intrebi o fata, fara sa stie de ce.

| ItsMatrix a răspuns:

1) Inseamna ca baiatului nu-i pasa de ea, sau nu are curaj sa face acele lucruriwinking

2) Nu fata trebuie sa faca primul pas,ci baiatul.
Baiatul trebuie sa faca primul pas, daca nu a mai facut asta e necesar sa se apropie de fata incet, pana li se ating putin corpurile, iar atunci daca fata nu se da inapoi, baiatul poate continua prin a o luao in brate.
Si asta e un inceput bun si un pas bun.

| Mihai453 a răspuns:

Cred ca baiatul e foarte fraier ca sa nu zic prost

| Heather a răspuns:

1)Baiatul se crede un douchebag, asteapta atentie si tot tacamul din acelei fetei, se crede cu mult mai presus
2)Daca el a facut primul pas intreband daca fata vrea sa fie cu el si raspunsul a fost pozitiv, ar fi trebuit demult sa continue. Pur si simplu nu merita pierdut timpul...