| youaremyfavouritecolour a întrebat:

Daca voi iubiti pe cineva,si sunteti siguri ca persoana respectiva nu simte acelasi lucru, ati spune ce simtiti accelei persoane?

Răspuns Câştigător
| Allergikaa a răspuns:

Aproape intotdeauna oamenii care nu simt nimic pentru tine desi tu le marturisesti sentimentele te resping.
Cu toate astea daca stii ca ea sau el este mai timid/a ar trebui sa-i spui, poate nu intr-un mod direct, dar cu siguranta ar trebui sa o faci.
Iar daca vei fi respins/a vei putea trece peste mult mai usorhappy. E te sfatuiesc sa o faci pentru ca nu ajuta sa tii in tine gandurile astea, o spun din proprie experienta. Sper ca iti voi fi de ajutor. mult SUCCES:X!

| alexutzushoby67 a răspuns (pentru Allergikaa):

Salut...povestea mea este ca imi place de o fata si cred ca si ei i place de mine dar nu i-am spus ce simt deoarece mie teama sa nu ma respinga dupa aia si sa stric totul.....Va rog ajuatima! spuneti-mice sa fac! Ar trebui sa-i spun ca sa nu mi-a sufle vreunu sau sa astept un semn de la ea?

| Allergikaa a răspuns (pentru alexutzushoby67):

Comunicarea nu este intotdeauna totul. asta este parerea mea, daca iti place intr-adevar de ea ar trebui sa-i arati... Cand vorbesti cu ea pe mess ai puteaa sa falosesti mai multi emoticoni cau inimioare si pupici. cand comentezi o poza fe facebook ai putea sa-i spui ca e draguta.
Daca te place si ea va arata imediat un anumit interes. Asta e sfatul meu. SUCCES:X!

9 răspunsuri:
| oanard174 a răspuns:

Nu,niciodata,pentru ca o sa te ia de fraier/a, macar daca avea cat de cat acelasi sentiment, dar asa nu are rost.

Răspuns utilizator avertizat
| Minnye10 a răspuns:

Aolooo doamne, cand va vad pe unii ca spuneti " mi-e rusine sa ii spun ce simt pentru el\ea. Sunteti patetici adica dragostea e cel mai frumos sentiment.Si daca pers respectiva nu simte accelasi lucru fa-o sa simta, arata-i cine esti si de ce esti in stare! care-i id de mess, nr de tel, dar nu fii prea insistent ca o sa devii un stres pentru ea. Iao incet, usor fii calm! si spune-i numai sta sa salivezi dupa ea ca milogu' sau sa stai sa alergi sau sa te uiti dupa ea!
BAFTA

| DeepKiss a răspuns:

Incercarea moarte n-are.

| MsM a răspuns:

Http://myadviceisyoursolution.blogspot.com/ Spune-ti povestea aici si vei fi ajutat! :*