| Anonima283 a întrebat:

DAU FUNDA LA CEL MAI BUN RASPUNS.De 2 luni am o durere in zona ombilicala mai jos putin, care merge in spre partea dreapta, care cateodata se mută în zona lombară(in zona rinichiului drept) și câteodată mă doare piciorul drept. Durerea nu o am mereu. Am mai avut si niste dureri in anus in ultima vreme, de bazin(coapsa dreapta care ma doare cel mai tare) si de cap. Imi e frica de o sarcina extrauterina dar am facut 6 teste de sarcina toate negative...dar am citit ca testul de sarcina nu pozitivizeaza mereu sarcina extrauterina.Si am fost si la medic si mi-am facut un sumar de urina(acesta nu depisteaza sarcina doar daca ii ceri medicului asta) unde mi s-a spus ca am urme de puroi in urina. Mi-a dat tratament dar nu mi-a trecut. Si pettingul a fost in a doua zi dupa ovulatie, menstruatia mi-a venit de 3 ori, prima data a fost normala, apoi a doua a fost mai inchisa la culoare si mai slaba cantitativ dar m-a tinut tot 5 zile. Si a treia menstruatie a fost normala. Si am luat si pastila de a doua zi. E posibil ca menstruatia neobisnuita sa fie din cauza pastilei? Chiar daca a venit regulat si a tinut tot 5 zile? Si azi, dupa 2 luni cand am fost la baie am observat pe hartia igienica niste sange, dar nu poate fi menstruatia ca aceasta mi-a trecut acum 4 zile. Aaa da, si pettingul acela a fost doar o simpla atingere a organelor si a curs o picatura sau doua de lichid preejaculator, de fapt nici nu am de unde sa stiu. Poate fi vorba de o sarcina extrauterina? Sper sa nu para prea complicata intrebarea mea si stiu ca am pus-o de multe ori dar sunt foarte speriata. Si daca nu esti medic poti sa iti dai cu parerea.

Răspuns Câştigător
| Necunoscut112 a răspuns:

Încă o dată răspunsul este NU, nu este vorba despre o sarcină extrauterină sau normală. Din ce spui nici nu ati făcut sex, doar petting. Copiii nu de fac din lab* sau degetica. Nu te măguli, nu eşti Fecioara Maria.

| Anonima283 explică (pentru Necunoscut112):

M-a atins cu capul penisului acolo. Nu mi-a făcut degețica. A fost o simplă atingere

6 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Ai pus intrebarea asta de o suta de ori. Ti-am raspuns si in privat, mi-ai scris iar acelasi text. Fata draga, tu ori nu intelegi cum functioneaza corpul uman, ori problema ta e la cap. E PSIHOLOGICA, du-te la un medic specializat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este vorba de o sarcină! Câți ani ai?

| Anonima283 explică (pentru anonim_4396):

Ce contează asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima283):

Ai pus de foarte multe ori întrebarea asta. Pt siguranța ta, mergi la un control sau vorbește cu părinții tăi dacă ești minora!

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut probabil te-ai lovit sau ai racit..iti recomand sa mergi la un doctor pentru ca numa el poate sa stie ce ai ..aici nu gasesti raspunsuri medicale concrete, doar la medic BFT!