| Anonima283 a întrebat:

Daau funda. Bună. De o lună am o durere în partea dreaptă, nu e chiar o durere, doar dacă apas simt o durere, care câteodată se mută în stânga, ca niște înțepături, sau se mută în zona lombară și câteodată îmi amorțește piciorul drept. Imi e frica de o sarcina extrauterina dar am facut 3 teste de sarcina dupa 33 de zile de la "contact" si au iesit negative. Si am fost si la medic si mi-am facut un sumar de urina unde mi s-a spus ca am urme de puroi in urina. Mi-a dat tratament dar nu mi-a trecut. O sa merg si la medic in curand. Astept parerile voastre. Ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Ai mai multa incredere in noi decat in medic? Nu cred ca e sarcina extrauterina, dar ai o infectie undeva. De la rinichi in jos, oriunde. Mergi la medic.

| Peridava a răspuns:

Am vazut intrebarile tale. Te joci. Mergi la medic.

| NicoleEazi a răspuns:

Cum spunea cineva mai sus, ai incredere in niste necunoscuti decat intr-un medic cu pregatire si sute de carti citite? Este vorba despre o infectie, ai terminat tratamentul? Daca l-ai terminat si nu ti-a trecut atunci mergi iar la medicul respectiv si daca ai luat tratament si dupa 2 zile te astepti sa iti treaca nu va fi asa, medicamentele nu sunt pastile minune care te scapa de durere dinainte sa le inghiti, trebuie sa isi faca efectul.

| Anonima283 explică:

Da am inteles. Mi-am facut programare la medic dar pana atunci as vrea sa stiu ce as putea avea. De aia v-am cerut parerea

| DoruED a răspuns (pentru Anonima283):

Cel mai probabil e o infectie urinara. Mergi la medic, o sa faci o urocultura cu antibiograma, si urmeaza tratamentul recomandat.