| Anonima283 a întrebat:

Dau funda.De 2 luni am o durere in zona ombilicala mai jos putin, care merge in spre partea dreapta, care cateodata se mută în zona lombară(in zona rinichiului drept) și câteodată mă doare piciorul drept. Durerea nu o am mereu. Am mai avut si niste dureri in anus in ultima vreme, de bazin(coapsa dreapta care ma doare cel mai tare) si de cap. Imi e frica de o sarcina extrauterina dar am facut 6 teste de sarcina toate negative...dar am citit ca sarcina nu pozitivizeaza mereu sarcina extrauterima.Si am fost si la medic si mi-am facut un sumar de urina(acesta nu depisteaza sarcina doar daca ii ceri medicului asta) unde mi s-a spus ca am urme de puroi in urina. Mi-a dat tratament dar nu mi-a trecut. Si pettingul a fost in a doua zi dupa ovulatie, menstruatia mi-a venit de 3 ori, prima data a fost normala, apoi a doua a fost mai inchisa la culoare si mai slaba cantitativ dar m-a tinut tot 5 zile. Si a treia menstruatie a fost normala. Si am luat si pastila de a doua zi. E posibil ca menstruatia neobisnuita sa fie din cauza pastilei? Chiar daca a venit regulat si a tinut tot 5 zile? Si azi, dupa 2 luni cand am fost la baie am observat pe hartia igienica niste sange, dar nu poate fi menstruatia ca aceasta mi-a trecut acum 4 zile. Aaa da, si pettingul acela a fost doar o simpla atingere a organelor si a curs o picatura sau doua de lichid preejaculator, de fapt nici nu am de unde sa stiu. Poate fi vorba de o sarcina extrauterina? Sper sa nu para prea complicata intrebarea mea si stiu ca am pus-o de multe ori dar sunt foarte speriata.

8 răspunsuri:
| Alicezzz a răspuns:

La o sarcina extrauterina daca era asa cum banuiesti tu, nu mai erai acu aici sa pui intrebari. Deci exclus sarcina extrauterina påna acum aveai hemoragie, febra, dureri de cap, cu siguranta ajungeai la spital.

Dar eu nu inteleg, ce te tine sa mergi la med de familie si sa povestesti ce ai scris aici?! Asa te poate trimite la un eco sau la ginecologie sau chirugie, ma rog... sa te investigheze.

| Anonima283 explică (pentru Alicezzz):

Alicezzz, am dureri de cap. crying(

| supadeceapa a răspuns (pentru Anonima283):

Te doare capu de atata prostie, nu altceva

| ngllllll a răspuns:

Mai nu va mai jucati cu astea. Nu stii cat de murdar era ala pe xxx sau pe maini. Zonele alea sunt sensibile la baieti si fete. Baietii se aleg cu infectie urinara daca se masturbeaza. Fetele la fel. Se transmit tot felul de infectii prin petting, herpesuri, bacterii. Nu stii ce igiena are ala sau aia, daca se spala, cu cine a mai facut ce a mai facut. Tu ai o infectie pe undeva, daca curge sange, ori urinara, vaginala. Este infectie. Ia niste antibiotice si vezi cum te simti. Amoxicilina, doxicilina. Nu prea sa dau fara reteta. Dar la infectie trebuie. Spalaturi cu musetel, si mai multa igiena, asta insemnand fara pettinguri si alte prostii. Sperma se strica repede. De asta fac baietii care se masturbeaza infectii urinare. Si daca ajunge la fata, ea nu stie ca se infecteaza imediat, in trei ore. La baieti se curata canalele prin urina, dar nu mereu. Asa ca mai multa igiena si mai si pastreaza-ti "curatia", cei care intretin relatii sexuale in promiscuitate, sunt o cloaca de infectii, dar nici nu mai simt ei asta. Herpesuri, bacterii, poate si sida, gonoree, tot felul de chestii care nu ai vrea sa le ai in vagin sau in tine. Cauta mai mult romantism si mai putin sex.

| Anonima283 explică (pentru ngllllll):

Mikelangello, are o igienă corectă, este virgin, la fel și eu.

| George293 a răspuns:

Pune intrebarea pe forumu-ri gen sfatul medicului ca sa iti poata raspunda un medic. Pe multi ne depaseste asta

| Anonima283 explică (pentru George293):

Si pe tine? Poti sa iti dai cu parerea macar.

| George293 a răspuns (pentru Anonima283):

Asta nu e un subiect in care sa iti dai cu parerea. Mai ales daca nu stii. Si decat sa imi dau cu parerea si sa fie gresit mai bine ma abtin.