| Babygirlll29 a întrebat:

Bunaaaa ziuaaaa.o sa încep prin a va spune ca la mine in liceu e un băiat care de fiecare data cand ma vede ma saluta si automat e valabilă si reciproca.pe lângă asta imi mai si zâmbește si nu e un zâmbet dala fals,e clar ca vine din suflet, gen cu toti dinții zâmbește. Voi ce credeți ca ma place măcar asa putin sau nu? noi prima data ne-am întâlnit anul trecut prin vara cam asa cam eram de serviciu pe liceu cu colega mea si vine el sa ne întrebe de o profa care ma rog nu era in liceu, nu conteza asta.ideea e ca mie tocmai acum mi-a picat fisa ca de fapt el venea mai mult la noi cred,ca sa ne vadă pe noi,bine mai mult pe mine cred si mda am inceput sa vb cat a stat acolo, dupa care a venit vacanța de vara in care n-am mai avut absolut deloc tangente cu el.mie sincer imi cam place de băiatul asta...dar nu stiu daca si lui.voi credeți ca am vreo șansa sa deduc măcar ca ma place putin din toata atitudea asta lui de zi cu zi, ma saluta etc.dar daca ma place de ce nu face nimic? pe bune ca ma lasă cu ochii in soare băiatul asta.stiti ce vreau sa fac,sa ma duc sa vb cu el,sa intru eu prima in discuție,dar să-l prind intr-un moment cand e singur, daca ma înțelegeți, sa nu fie in preajma altor colegii si chestii d-astea.voi credeți ca e ok sa ma duc la el si sa fac asa cum V-am spus daca vreau sa aflu mai multe? dar vreau neaparat răspuns la întrebarea daca credeți vre un pic ca ma place.
Multumesc oricum

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ori te place și nu știe Cum sa iți spună, ori vrea sa fie prietenos cu toată lumea.
1 din 2, tu îl cunoști mai bine. Încearcă sa vorbești și cu colegele tale despre asta sa vezi ele ce parere au.

| SilviuPetri a răspuns:

Eu cred ca te place, dar e timid si de aia nu iti spune, te sfatuiesc sa mergi sa ii spui ce simti.
Si chiar de nu ii place de tine macar sti ca ai incercat si vei scapa de aceasta "piatra" de pe inima.