| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.pentru cine ma ajuta am nevoie de sfatul vostru.sunt foarte trista pentru.ca de la un timp prietenul meu s-a schimbat mult. O fata mi-a zis ca el a spus la mai multe persoane ca nu mai e cu mine si ca atunci cand e cu prietenii uita de mine si se simte mai bine cu ei.CIca a spus la toti aproape ca nu mai e cu mine...eu am vb cu el si mi-a zis ca nu e adv insa faptele arata contrariul.Cam de o saptamana el sta numai cu pr la baut, la distractii si pe mine ma lasa de planton.Inainte nu era duminica in care sa nu ne vd, insa duminika asta el a stat toata ziua cu prietenii si eu am stat acs, nu m-a sunat deloc si inainte nu era zi sa nu ma sune.alaltaieri am vb si a zis ca ne intalnim si cand colo m-a lasat balta, nu ma mai sunat sa ne vedem, ieri de asemenea nu m-a sunat deloc.Nu ne-am vz de aproape o saptamana.doar am vb la tel putin, ieri deloc si nici duminika doar alataieri putin si vad ca nu mai imi zice te pup sau te iubesc dupa ce terminam de vb. Apoi, azi m-a sunat, m-a intr ce fac si m-a intr dk sunt suparata ca ii se pare dupa cum vb. iar eu am zis ca ii se pare apoi a zis ca are treaba si ma suna mai tarziu ca era la lucru si a inkeiat repede de vb.Acolo la lucru are colegii aceia care ii sunt si pr si sta cu ei mai mereu. Oare nu ma mai iubeste? Sau ce o fi cu el? Eu i-am zis sa imi zica daca nu mai vr sa fie cu mine si el a zis ca vrea sa fie dar nu st ce sa credsad. Plang intr-una si nu mai suport situatia asta cand inainte ma suna zilnik de 20 de ori pe zi si ne vd zilnik, acum abia ma suna si ne vedem din an in pasti.
Voi ce credeti? Ce as putea face, ce e cu el? Ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu-i moarte de om ca iese cu amicii lui mai mereu, e absurd ca nu-si face timp si pentru tine...

Eu zic sa vorbesti cu el, cred ca s-a sictirit de relatie si de-aia a luat ''pauza'' asta. Daca te iubeste sincer, o sa se schimbe... daca nu, asta e, mergi inaintestraight face

| TąNyą a răspuns:

Vorbeşte deschis cu el şi întreabă-l ce s-a întâmplat de s-a îndepartat aşa brusc de tine... Nu e normal să te lase baltă mereu straight face.

FantaSZy.

| devilll a răspuns:

Cautati altu daca te uita inseamna ca nu te m-ai prea iubeste iar la faza ca spune ca nu mai santeti impreuna chiar nu merita sal ierti poate vrea o pauza cine stie vorbeste cu el deschis si spune-i ce te doare daca nici asa nu se potoleste lasa-l chiar nare rost iti vei gasi unul care va stii sa te iubeasca cu adevarat desi iubirea i ceva foarte rar in ziua de azi

| flory_9483 a răspuns:

Suna-l tu si spune-i ca esti suparata pe el, ca nu te mai cauta, numai iesiti in oras, intreaba-l de ce se comporta asa cu tine? ti am facut eu ceva, esti suparat ce se intampla cu tine? eu cred ca ar fi bine sa te schimbi? intreaba-l de ce a hotarat sa se schimbe asa deodata? a gasit pe altcineva? numai la aceste intrebari iti vei gasi raspunsurile. pup multa bafta

| mary_5801 a răspuns:

Cel mai bine este sa il tratezi cu indiferenta si singur o sa se intoarca daca te iubeste. fa si tu ca el, si o sa se simta la fel cum te simti tu acum, iti garantez.chiar daca nu te mai vrea, tot o sa se simta ranit in orgoliul lui de barbat daca esti mai distanta cu el.

| Ranya a răspuns:

Cred ca numai vrea sa fiti impreuna si nu stie cum s-o spuna, poate dk se comporta asa, spera sa te saturi si sa pui tu capat, pentru ca sincer, eu vad ca esti rezerva.Stati serios de vb si spune-i ce te deranjeaza, pentru ca asta nu-i relatie.Bafta

| AnonimaCuAMare a răspuns:

Nu te prea pot ajuta. dar dupa parerea mea ar trebui sa ii spui adevarul ce s-a intamplat, si poate va fi mai bine, acum depinde si de tine, daca il iubesti cu adevarat trebuie sa ai incredere in el, si invers... nu prea te-am ajutat dar macar am incercat pa-pa

| Katty22 a răspuns:

Baiatul asta nu te mai iubeste, doar te amageste, sunt semne destul de clare el s-a saturat de tine altfel nu ar fi spus ca nu mai e cu tine. Cel mai bine ar fi sa porti o discutie serioasa cu el si sa-l intrebi ce nu-i convine, sa vezi daca mai are vreun rost sa continuati relatia.Ar putea fi vorba si de o alta fata, dar mai bine te convingi singura.Eu nu cred ca merita sa mai suferi din cauza lui, nici macar nu te meritahappy

| scoomp a răspuns:

O.scumposad ce rau.pe deoparte sunt prietenii lui p carei cunoste de mult si imi dau seama ca tine la pr lui si are nevoie sa mai stea la o bere cu prietenii. cel mai bine e sa vb cu el.asta e singuru mod in care te poti linisti si thu draga. o pauza.de cele mai multe ori mascheaza o despartiresad broken heart si daca asta rea.mai bine lasa asa.sad e greu dar poate mai bine.nu merita. poatte e cam curvar(scuze de expresie)sau ii place sa se joace cu inima fetylor. ceva asemanator am patit si eu.si am rupt de totsad nu cred ca te merita. mergi inainte
sper ca te-am ajutat:*