| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita...sunt foarte trista pentru.ca aseara verisoara prietenului meu mi-a zis ca el m-a inselat cu una cand am fost cu el la ea acs.Eu i-am zis prietenului meu si el mi-a jurat ca nu e adv, dar nu l-am crezut si am iesit de la el din casa, am plecat fara sa ii mai zic nimic cu lacrimi in ochi. Iar el a venit dupa mine si m-a chemat inapoi sa vb. El merge in carje pentru.ca s-a lovit la un picior si cand m-am intors la el acs m-am certat iar cu el si am iesit sa plec si el a luat carjele si a dat cu ele in geam si a calcat pe piciorul care s-a lovit si are taietura, in fine.Atunci eu m-am intors la el cand am vz si el a inceput sa tipe si am plecat suparatasad...noi ne-am inteles de minune si el mereu a fost alaturi de mine, m-a respectat, ma alintat, s-a purtat extraordinar, cand a auzit aseara ca vr sa ma despart de el parca a luat-o razna si cand m-a vz ca plang intr-una ma saruta si ma strangea in brate si tot se jura ca ma iubeste si ca nu m-a inselat dar nu l-am crezut deloc! Am avut parte de multe mom frumoase impreuna si chiar ne-am iubit dar eu o cred pe vara lui si acum s-a terminat totul intre noi, asta a fost dorinta mea.Acum insa, cand m-am trezit dimineata parca mi-a parut rau ca nu l-am crezut si ca asa repede am renuntat la noi si el aproape ca plangea aseara el care nu plange nikiodata, are un caracter puternic dar aseara parca a inebuni si tot incerca sa ma impace dar nu am vr.
acum va cer parerea, credeti ca am gresit sau am facut bine ca poate chiar m-a inselat? Oare sa ii mai acord o sansa, sa il sun, sa il las pe el sa ma caute, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Ixchel a răspuns:

Bineinteles ca ai facut rau, ca ai gresit.
Tu esti cu el, nu cu verisoara lui.Ar trebui sa ai incredere in el, nu la prima barfa sa te desparti de el.Ar trebui sa mai gandesti si tu din cand in cand.
Pentru ce sa ii mai acorzi o sansa? Pentru faptul ca nu ai incredere in el? Dupa tot ce ne-ai povestit *in intrebarile precedente* baiatul acesta te iubeste mai mult ca pe ochii din cap. El ar trebui sa iti acorde o a doua sansa pentru ca nu i-ai acordat niciun pic de increde.
Sa il suni? iti raspund cu o alta intrebare: Ce mai astepti?
De ce sa il lasi pe el sa te caute? Doar din cauza ca tie ti s-a urcat o goanga la cap si dintr-o data ai terminat totul, pe scuza ca te-a inselat si asta ai aflat de la altcineva. Tu esti cea care ar trebui sa il caute, pentru ca dupa parerea mea tu esti cea care a gresit.

14 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu prea stiai detalii de presupusa relatie cu alta, deci ai reactionat pripit!

Cel mai bine ar fi sa discutati si sa o pui pe vara-sa fata in fata cu el!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Normal că să-i mai acorzi o şansă, vorbiţi măcar dă-i ocazia să-ţi explice dar calm, înţeleg că eşti rănită dar din moment ce spui că e prietenul tău şi că te iubeşte ar trebui cât de cât să ai o altă atitudine. Caută-l şi vorbeşte cu el, s-ar putea să fie o neînţelegere. Mai bine ştii că ai încercat decât să regreţi pe viitor! Baftă şi mai uşor cu reacţiile astea, gândeşte-te înainte!

| TąNyą a răspuns:

Eu zic să te împaci cu el n-ar fi reacţionat aşa şi n-ar fi plâns dacă te-ar fi înşelat. şi spui că aţi avut o relaţie frumoasă te-a sărutat mereu, alintat, etc.

Deci eu zic să vorbeşti cu el mai dă-i o şansă şi caută-l tu.

FantaSZy. Ai grijă de tine băiatu' te iubeşte.

| cryss_1476 a răspuns:

Eu cred ca ai facut o greseala ca te-ai despartit de el. nu trebuia sa ai incredere asa mare in verisoara lui. de unde sti ca verisoara a avut intentii bune in momentul in care ti-a spus ca te-a inselat? poate ca ea nu te are la inima si a vrut sa va desparta ...si a reusit pentru ca tu ai fost naiva. Nu te mai lua dupa toata lumea pentru ca nimeni nu-ti vrea binele. eu zic sa-l cauti, sa vorbiti! Daca intr-adevar te-ar fi inselat probabil ca ai fi observat si tu, pentru ca nu s-ar mai fi comportat la fel de frumos cu tine. pune mana pe tel, daca nu ai facut-o deja, si impaca-te pentru ca n-are rost sa va despartiti din cauza unor zvonuri, pe care le-a lansat verisoara lui si care habar nu ai daca sunt adevarate.

| roxynutza a răspuns:

Nu-l pierde rar gasesti baietii ca el nu te costa nimic sa il crezi daca nu ti-a mai gresit nikiodata de ce ar fi facut-o acum? se vede clar ca te iubeste din comportamentul lui asta e clar. pune-l fata in fata cu verisoara aceea. u il cunosti mai bine si cred ca tu trebuie sa decizi asta dar ar fi pakat ca sa va despartiti fara sa ai o dovada iar dupa o sa iti para rau daca vei vedea ca nu ai avut dreptate... iubiti-va

| Carlaaa a răspuns:

Ori chiar nu te-a inselat, ori face astea ca sa repare.
Cert e ca el chiar te iubeste...
Se vede din ce povestesti ca nu vrea sa te piarda.
A greit. [ daca e adevarat ]
In fine. cert e ca merita o a doua sansa.
Asa baiat nu orice fata gaseste.

Iarta-l pentru ca stii vorba aia,, a gresi e omeneste, a ierta e Dumnezeieste. "
Fiti fericiti si ai mai multa incredere in el.
Incearca sa iti recuperezi increderea pentru ca iubire fara incredere... nu prea se poate.
Fiti fericiti! happy
La mai multe zile, luni, ani, secole, milenii! love struck

| Ada... a răspuns:

Bunahappy! Sa știi ca ai luat o decizie mult prea rapidstraight face, nu trebuia sa asculți niște bârfeoh go on. Ar trebui sa îl suni, sa îl cauți, sa ii spui ca ți-ai dat seama ca ai greșit, ca nu poți da uitării tot ce a fost intre voi. Trebuie sa ai încredere în el, într-o relație asta este esențial, nu trebuie sa crezi pe toată lumeashame on you, lumea de azi este cam rea și invidioasa. Succeswinking!

| cucu :> a răspuns:

Parerea mea este sa ii mai dai o noua sansa. Daca ceea ce simti este iubire adevarata, nu o irosi.
Nu gasesti la fiecare pas un baiat care sa te iubeasca si sa il iubesti.
Lupta pentru el asta e tot ce conteaza happy

| alexa_4015 a răspuns:

Pai sti baieti gresesc uneori si isi dau seama mult prea tarziu cand nu mai pot repara greseala dar atai si gand putin l-ai vazut tu inselandu-te? eu inteleg ca ai incredere in verisoara lui dar pe el tb sa il crezi daca nici asa nu crezi pune-l vata in vata cu verisoara lui si atunci iti vei da seama cine minte! poate nu minte nici unul poate si verisoara lui a auzit de la cineva care nu era adevarat nu da cu piciorul intr-o relatie pentru "gura lumii" iti zic sincer ca pe perioada in care am fost despartit ade prietenul meu m-am tot certat cu el tot din cauza asta ca ascultam tot pe altcineva decat pe noi insine si am facut prost.ne-am impacat cu ajutorul unui prieten iar el ne-a confins ca de fapt era gura lumi a celor invidiosi pe noi ca ne era bine impreuna! acum eu zic sa vb cu el totusi si sa ii asculti parerea! sper sa te ajute sfaturile mele sincer iti urez mult succes si ascultati inima nu pe cei care va inconjoarahappy:*

| rserpu a răspuns:

Fii atenta, daca e Leu, ca asa mi se pare, in cazul ca te-a inselat si a fost prins, atunci va deveni cel mi loial om tie. PM me daca e zodia Leuului.

| ladylove a răspuns:

Cel mai bine e sa faci asa cum simti.Banuiesc ca daca aveti o relatie asa frumoasa, ai incredere in el, nu? Daca verisoara lui avea dreptate, atunci nu mai merita o a doua sansa. Dar, eu cred ca cel mai bien este sa vorbesti cu el, calm fata sa tipati si fara sa va enervati.Se poate ca el chiar sa nu te fi inselat si sa se strice ralatia voastra frumoasa numai din cauza unei minciuni.
Sper sa va impacati:*

| HappyYoyo a răspuns:

Pai in primul rand cred ca l-ai luat cam tare de la bun inceput... ar fi trebuit sa astepti putin, timpul lnu rezolva lucrurile, dar le clarifica uneori. Incearca sa vezi ce vrei tu de la tine si de la el. daca asta spui ca e temperamentul lui aprins, atunci, eu ti-as sugera pentru binele tau sa cauti pe cineva mai stapan pe sine.parerea mea!

| sergiu_4172 a răspuns:

Il iubesti! Si trebuie te impaci cu el pentru ca toti meritam o a doua sansa. Mai ales ca nu esti 100% sigura ca te-a inselat. Mai lasa-l un pic sa vada cum e fara tine si dupa aia impaca-te cu el. Daca te iubeste te va astepta si ii va fi greu fata tine. Dupa ce o sa va impacati sigur nu te va insela pentru ca vede cum ii fara tine. Apreciezi mai mult pe cineva atunci cand nu-l mai ai langa tine asa ca lasa-l sa vada!

| z0uzh0lina a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat trebuie sa il crezi. el a facut aceste lucruri doar pentru ca te iubeste.probabil ca nici nu te-a inselat. dut-e la el, cere-ti scuze si spune-i ca iti pare foarte rau pentru ce s-a intamplat.nu cred ca ar fi lovit cu carjele in geam de geaba. a facut-o pentru ca te iubeste si vrea ca si tu sa il iubesti.asta e parerea mea. sper ca ti-am fost de folos.