| Madness345 a întrebat:

De ce au fetele un orgoliu asa maret? De ce baietii trebuie sa faca mereu primul pas, poate se gasesc si baieti timizi si acestia nu prea fac primul pas. A da, fetelor ce apreciati cel mai mult la un baiat?

21 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Asa sunt fetele, unele.
Nu toate sunt asa, mai sus si fete care mai fac primul pas.
Baietilor timizi le-as recomanda sa vorbesca cu cat mai multe fete.
Cu timpul va disparea timiditatea si vor prinde si ei incredere in ei.
In legatura cu ce apreciaza fete, vezi sa nu fi indus in eroare de raspunsul lor!

| RAY a răspuns:

Pentru ca esti un catelus si ca catelus trebuie tu sa faci primul pas prin asta te declari catelusul ei, fetelor ce apreciati cel mai mult la un baiat? sa fie prost, credul, fetele nu plac majoritatea baietilor, asa ca ele profita de majoritatea, de asta nu fac nici un pas ca nu le pasa

| 1231242 a răspuns:

In primul rand nu sunt fata,in al doilea rand,trebuie sa intelegi ca baiatul face primul pas pentru ca asa e firea,in al treilea rand,ce nu poti sa vorbesti cu o fata,bine daca e vreo curtezana mai zic,in al patrulea rand tu chiar crezi ca vreo fata iti spune ce apreciaza la un baiat,eu unul nu cred asta, fiecare apreciaza altceva, de ex mie imi pace sa joc fotbal, dar tie nu iti place, asa e si cu ce o fata apreciaza la un baiat intelegi?

| Teffan a răspuns:

Baietii nu sunt obligati sa faca primul pas.
Asa indoctrineaza societatea oamenii.

Daca 2 oameni se plac, nu conteaza cine face primul pas, desi baietii sunt invatati de mici cu "primul pas".
Este absurd.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Pentru că noi in momentul ăla părem penibile sa va băgăm in seama primele.Alta varianta este de rușine sau de frica că o sa eșuăm ca sa zic așa.

| Nemessys a răspuns (pentru AnoAnonima0):

Mda. tot noi trebuie sa va bagam in seama si dupa voi ne ignorati. Asa unde se ajunge? happy Sau de exemplu (nu zic de tine) un baiat baga in seama o fata, arata bine, ii raspunde, nu arata bine, il ignora. Cand de fapt acel baiat poate sa fie o persoana grozava. Daca intr-adevar are fata de aia de-ti vine sa vomiti, inteleg, doar ca ele prefera baieti frumosi si masculini nu draguti sau simpatici happy.

Crezi ca noi, baietii, nu avem teama de esec? happy Crezi ca noi nu parem penibili atunci cand esuam? Doar ca noi suntem prea prosti, inghitim treaba asta si mergem mai departe. straight face Dar pe voi, daca va refuza un baiat, e tragedie mare. straight face

Daca majoritatea fetelor sunt atat de... si judeca dupa aspectul fizic, atunci de ce nu isi aleg ele cu cine sa vorbeasca? De ce nu fac ele primul pas daca tot sunt atat de pretentioasa cand vine vorba de aspect? happy De cat sa fie bagate in seama de toti,, uratii", de ce nu se baga ele in seama cu toti frumosii? happy Aaa da. cred ca e o senzatie de aia asa de,, bine" cand te baga un baiat in seama si-l ignori ^_^. Dar dupa cand se baga o fata in seama cu un baiat frumos si-o ignora (minune, stiu), e mare catastrofa.

Eu sa mor de am sa fac vreodata primul pas straight face. Bine. poate doar sa-i scriu / sa o bag in seama, dar cand vine vorba de sentimente, NU! happy Da, stiu ca sunt un,, taran" si ca probabil nu o sa ajung nicaieri cu treaba asta, dar stiu ce zic. happy

Singura chestie care mi s-ar parea penibila ar fi ca femeia sa ceara in casatorie barbatul. ATAT! In rest. celelalte lucruri pot fi facute si de femeie. Dupa parerea mea, o buna relatie ar fi ca partenerii sa faca pe rand pasii. De exemplu, hai daca tot e vorba asta cu baiatul sa faca primul pas, poate el sa-i scrie primul, apoi fata poate sa vina cu vorba aia,, vrei sa ne cunoastem mai bine?" apoi baiatul cu :,, vrei sa iesim in oras?" happy si tot asa, fata, baiat, fata baiat, fata, baiat. happy Eu cred ca ar fi MUUUULT mai bine asa decat : baiat, baiat, baiat, baiat, baiat. happy Daca stai sa te gandesti baiatul pune mai mult efort in realtie, decat fata. Ce zici? E corect? happy

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru Nemessys):

S-a umplut pământul de pițipoance care prefera băieți extrem de frumoși și cu o frizura de cocalar dar asta nu înseamnă că toate suntem la fel.In mintea noastră va "copiem". Adică cam toți băieții prefera ca fata respectiva sa aiba forme, sa fie înaltă etc dar dacă văd una mai cuminte și care nu este pe placul lor nu este văzută bine.In ziua de azi fizicul e cel mai important și nu pot să neg adevărul fiindcă frumusețea te atrage orice ar fi.

| Nemessys a răspuns (pentru AnoAnonima0):

Eu nu vreau inalta si cu forme. straight face
Prefer inteligenta, buna la suflet, pitica (1.60-1.65) si slaba. happy Poate sa aiba si,, bube" inloc de sani happy. Nu ma deranjeaza deloc. Si curul prefer sa fie mic. straight face Adica na. de ce la ce te poti astepta de la una slaba? Si cel putin, daca as avea una de asta ar fi foarte bine deoarece nu este dorita de toti baietii.

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru Nemessys):

Tu ești ca un trifoi cu patru foi.Rar de întâlnit. Sper că te-am lămurit in legătură cu chestia asta.

| Xdreaper21 a răspuns (pentru AnoAnonima0):

Stai sa inteleg putin voua va e frica de refuz? Noua cum ar trebui sa ne fie ca noi da va refuzam dar voi ne puteti refuza ignora si daca avem noroc sa ne refuzati si sa ne bagati in friendzone

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Nemessys):

Bruh ai descris o fata ideala dar totusi eu prefer cu sani normali
Dar am mare dreptate decat una proasta sa ii zici ce sa faca si sa se supuna mai bine una inteligenta
Totusi de ce cineva ar vrea o fata inalta adica daca isi ia tocuri sa fie mai inalta ca baiatu
Eu prefer sa fiu mai inalt cu cel mult 5 cm fata de ea cand e pe tocuri
Frate hai sa recunoastem ca ne uitam dupa alea cu forme dar nu le iubim adica asa de genu iauite ce fund are asa suntem noi fetele barfesc tot noi barfim despre formele fetelor desigur doar cu baietii ca dupa zic celalalte ca suntem badarani

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Şi eu care băgam mână în foc că tu vei aştepta şi să te ceară în căsătorie.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

M-as simti groaznic, daca fata ar face pasul asta.

| Nemessys a răspuns (pentru Xdreaper21):

Exact, cum naiba unei fete sa-i fie frica de refuz. La cum sunt majoritatea baietilor, pusi pe combinatii, iti dai seama ca (,) cu greu ar refuza o fata. La cat de disperati sunt unii dupa ***** happy

| Nemessys a răspuns (pentru Xdreaper21):

Eu as prefera si naiba / timida cu suflet mare. Si nu, nu intelege gresit. Nu as profita de o fata de genul ala sau de una care inghite orice ii spun. Nu mi-as bate joc de ea. Stiu doar ca fetele alea au sentimente foarte puternice si cu greu te mai pot lasa. As vrea tare mult o fata de aia care odata ce se invata cu mine i-ar fi imposibil sa renunte la mine happy (deoarece cam asa sunt si eu. Daca as avea o relatie de. hai sa zicem 6 luni cu o fata, mi-ar fi chiar imposibil sa o prasesc. nu stiu de ce. DAR PUR SI SIMPLU NU POT! ). Iti dai seama ca mi-ar parea bine si nu as profita de asta. De exemplu sa fac o groaza de greseli intentionat si ea sa ma ierte, stii? Nu as face asta... straight face Sau poate ca,, naiba" nu e bine spus. Insa sper ca intelegi ce fel de fata descriu. happy Mi-ar conveni foarte mult, deoarece as scapa de acel gand ca intr-o zi m-ar parasi. Serios. si parca acum si/sau pe viitor nu prea as intra intr-o relatie cu o fata doar de teama sa nu ma praseasca. straight face sau sa se plictiseasca de mine, gen... peste 2-3 ani sa nu mai simta nimic pentru mine, sa-mi zica ca nu mai este ca la inceput si tot asa. iti dai seama cat de mult ar durea asta pentru mine? Dar nici nu ii pot spune sa stea cu forta langa mine.

Ma rog. cand vine vorba de relatii, este un pas foarte riscant pentru mine. In timp ce fata posibil sa fie :

eh. asta e. tongue intru intr-o relatie cu el, ce poate sa fie?

Cand pentru mine e cu totul alta treaba. Nu as vrea deloc ceva temporar. Ok. iti dai seama ca, inainte sa incep o relatie cu o fata, nu i-as putea zice :,, imi potrivit ca o sa-mi fii alaturi mereu?"
Ar fi o prostie. Mai bine mi-ar promite ca o sa se straduiasca ca relatia sa tina cat mai mult timp. La fel as face si eu, bineinteles.

La cum sunt eu, as vrea sa o alint, sa ma joc cu parul ei, sa o ridic sa o strang in brate, sa-i zic,, piticot" si tot asa. Daca e mai inalta, e cam greu sa-i fac asta. Vai. sau cand o sarut, sa imi ridic putin capul, vai ce ciudat ar fi. laughing) Ma rog. nu prea sunt fete mai inalte decat mine. laughing Dar de aceeasi inaltime, da. straight face. Oricum, tot pitica vreau sa fie ^_^. Dar nici chiar de 1.50.

Hm. adevarat. Insa nu inteleg un lucru. Ele vor sa atraga cu aspectul cu sanii, cu curul si dupa daca zice cineva ceva de curul lor, e nesimtit, e badaran, e l@bagiu si tot asa. Nu le inteleg pe alea care se imbraca cu panaloni scurti rau de tot si stramti, ca sa li se vada curul si cu nu stiu ce haina ca sa li se vada buricul si dupa daca se uita un baiat dupa ea :

CE TE UITI MA NESIMTITULE? NU TI-E RUSINE?
Hai mai du-te-n mortii ma-tii... e vina mea ca te imbraci asa? straight face

Atat de enevanta este chestia asta, pentru ca le place. dar ele vor sa para ca si cum nu le place. straight face

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Eu as prefera si naiba / timida cu suflet mare
nu noi decidem cine sa ne atraga fizic

| RAY a răspuns (pentru Nemessys):

Daca majoritatea fetelor sunt atat de... si judeca dupa aspectul fizic
atractia fizica nu este ceva voluntar asa ca fetele nu au nici o vina ca nu sunt atrase de tine, aici nu e vorba de societatea din ziua de azi, cand spermatoizul lui taicatul s-a vazut cu ovulul lui mama ta sa realizat un nou adn, e preferintele sexuale sunt scrise in adn, se numesc markeri genetici, adica ce sa te atraga la sexul opus s-a hotarat in uter nu cultural

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Nemessys):

Frate ai dreptate era una toti ne uitam la ea si ne zicea la ce va uitati nesimtitilor nu va e rusine uitati-va asa la mama voastra
Dupa o saptamana o vad cum se bataie de parca ar fi striparita la unii bogati
Dar ai mare dreptate cu inaltimea ar fi ciudat sa fie o fata mai inalta ca un baiat ar fi ceva de genu fata e stapanu in casa
Mie sincer imi place cum se chinuie iubita mea sa ajunga sa ma poata saruta dar stiu si eu stie si ea ca de fiecare data nu va reusi dar tot o face si tot ajungem a o ridica sau sa ma asez(am 2, 10 cel putin asa aveam ultima data cand m-am masurat)

| Nemessys a răspuns (pentru Xdreaper21):

,,Mie sincer imi place cum se chinuie iubita mea sa ajunga sa ma poata saruta"

Ce poate fi mai dragut decat asta? ^_^

| Xdreaper21 a răspuns (pentru Nemessys):

Nimic adica nu renunta adica ca sa intelegi un prieten a avut o iubita care se intindea astepta 2 secunde si renunta toti din gasca ii ziceam sa se desparta de ea ca nu are ambitia si dorinta adevarata de a te saruta

| CGR a răspuns:

O spun in calitate de fata:

Acest orgoliu al nostru se datoreaza acelor baieti ce vor doar sa profite de fete.Pentru a nu parea naive si prostute preferam sa intram intr-o latura mai dura pentru a nu mai fi luate de proaste, insa vom ceda intr-un anunit punct cand consideram ca persoana respectiva e de incredere.Baietii ar trebui sa faca primul pas caci asa e normal, unele fete o fac ele caci asa le e firea, altele nu o fac pentru ca le e frica deoarece totul se va duce de râpa.

Cel mai mult la baieti cred ca trebuie sa apreciem sinceritatea.Pentru mine acest lucru este baza!

Sper ca te-am ajutat.