| anonim_4396 a întrebat:

Un baiat, dupa ce l-am parasit si folosit sa il uit pe altul, am plecat de la el acum 1 luna si i-am spus ca am nevoie de multe luni sa imi treaca problemele care le am acum. Nu mai vrea sa auda de mine si a zis sa nu il mai caut, e poveste lunga, am scris aici dar le stergeti mereu intrebarile!
Si de Paste pe insta l-am blocat si mintit ca mi-a fost furat contul si am revenit pe 2 mai anul asta.
Ce spuneti?
?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Adica tu ai stat intr-o relatie cu cineva doar pentru a-l folosi sa treci de fosta relatie, ti-ai batut joc de el si l-ai parasit aruncandu-l ca pe o masea stricata iar acum te miri de ce nu mai vrea sa auda de tine? nici nu stiu cum sa reactionez, ori sa ma cracanez de ras ori sa ma mir de prostia unora ce zace in capul lor, oricum mare bravo baiatului, merita tot respectul, ar fi fost mult mai bine daca anticipa din timp mizeria in care l-ai bagat dar e de apreciat ca intr-un final te-a tratat cum ai meritat.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Eu l-am folosit pe el l-am folosit sa uit pe altul alt baiat care nu am fost cu el il aveam ca crush si..ala mereu ma mai injura si supara
in intrebarea asta ai toata povestea.
https://www.tpu.ro/......sa-uit-pe/

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma intereseaza restul detaliilor, a fost destul de clar in intrebarea asta. Te incurci in detalii, oricum bine a facut tipul, asa ar proceda o persoana normala daca iti bati joc de el.

| LordCristobal a răspuns:

Pai ti-ai dat tu singura raspunsul la intrebare.
Cum sa mai fie baiatul ala cu tine daca tu te-ai folosit de el si l-ai mai si parasit?
I-ai frant inima omului si i-ai cauzat suferinta de asta nu vrea sa mai vorbeasca cu tine.
Fa un exercitiu de empatie si pune-te in locul lui si ai sa intelegi mai bine de ce nu vrea sa reia legatura cu tine.
Pana una alta schimba-ti si tu atitudinea si gaseste-ti alt partener.

| ElvisVasile a răspuns:

Esti tarfaaaaaaaa te pupa tibi bosss valoreeee